+48 22 872 27 22gm@gmrecords.pl
Aktualności

GM Records oficjalnym partnerem płyty „Śpiew szczerbatych mew”, wydanej przez Teatr Współczesny w Szczecinie

0

Każdy, kto 27 września o godzinie 16.00 zjawi się w szczecińskiej Starej Rzeźni, będzie miał niepowtarzalną okazję poznać wszystkie mroki i uroki tego nadodrzańskiego miasta. W wyjątkową podróż zabiorą Państwa młodzi aktorzy Teatru Współczesnego, podczas premiery płyty „Śpiew Szczerbatych Mew”.

 

Spektakl muzyczny „Śpiew szczerbatych mew” jest w repertuarze Teatru Współczesnego w Szczecinie od maja 2014. Składa się z kilkunastu autorskich piosenek, granych na żywo przez młodych aktorów Teatru Współczesnego. Spotkanie z Parówkową Cesarzową, Rudą Marzeną czy molem z Zakładów Odzieżowych Dana, jest pretekstem do rozmowy o Szczecinie,  jego magicznym uroku, marzeniach i niespełnionych aspiracjach. Czarny humor, elektroniczne brzmienia, zmysłowe szepty i… krzyk mew.

 

Fragment recenzji:

Opowieść z barwnymi, krwistymi postaciami (morderców, marzycieli i zdegradowanych artystów), trochę nostalgiczna i cierpka (przywołująca stracone szanse i niespełnione plany), ale też afirmująca pozytywne cechy grodu Gryfa.
wszczecinie.pl
Źródło: Teatr Współczesny w Szczecinie

 

Utwory ze spektaklu zostały wydane na płycie, którą mieliśmy przyjemność zrealizować. Serdecznie zapraszamy na Wydarzenie: