+48 22 872 27 22gm@gmrecords.pl
Media o nas - publikacje

GM Records w Radio Zet Gold!

0

W płycie winylowej najważniejszy jest dźwięk! Dla nas najważniejsza jest sama muzyka i to, czy ktoś przykładał się do jej zrobienia. Zobaczcie efekt wizyty Radia Zet Gold w GM Records:

http://www.zetgold.pl/Muzyka/Wiadomosci-muzyczne/Jak-powstaja-plyty-winylowe-WIDEO

Płyty winylowe przeżywają prawdziwy renesans na całym świecie. Również w Polsce zyskują one na popularności. Jesteście ciekawi, jak powstają? Zobaczcie nasz materiał.

GM Records w 2015 roku po 25-letniej przerwie wytłoczyła pierwszą płytę winylową w Polsce. Był to album „Cień wielkiej góry Live – Przystanek Woodstock 2014” Budki Suflera. Coraz więcej artystów wydaje swoje piosenki również na czarnym krążku. Fani tego typu wydawnictw podkreślają, że mają one zupełnie inne brzmienie, którego nie da się zastąpić. Co ciekawe, GM Records Vinyl pracuje na starych maszynach, które udało się odrestaurować. Nie było to jednak łatwe.

Sprzęt należało poddać kapitalnemu remontowi. Udało nam się namierzyć osobę, która była odpowiedzialna technicznie za te maszyny – jest to jeden jedyny człowiek w Polsce, który jeszcze żyje. Bardzo nam przy tym pomaga – wyjaśnił Adam Gałek, kierownik tłoczni.

W płycie winylowej najważniejszy jest dźwięk. Sam proces wytwarzania krążków nie jest zbyt skomplikowany. Zobaczcie, jak to wygląda w praktyce.