+48 22 872 27 22gm@gmrecords.pl
Aktualności

Hania Rani & Dobrawa Czocher z wizytą w GM Records!

0

Duet Hania Rani & Dobrawa Czocher to dwie młode artystki: pianistka Hanna Raniszewska i wiolonczelistka Dobrawa Czocher. Na ich debiutanckim albumie, Biała flaga, znalazło się piętnaście interpretacji piosenek autorstwa Ciechowskiego, takich jak: Mamona, Nie pytaj o Polskę, Telefony, Tak, tak, to ja, Biała flaga, Nie pokonasz miłości czy Śmierć na pięć. To wszystko instrumentalne wykonania, zaaranżowane na wiolonczelę i fortepian.

 

Płyta, którą trzymacie Państwo w ręku jest podsumowaniem naszej dwuletniej pracy. Znajdują się na niej pierwsze opracowania, jak i zupełnie nowe kompozycje. Dodałyśmy od siebie także kilka autorskich utworów, które co jakiś czas są chwilą oddechu pomiędzy aranżacjami utworów Grzegorza Ciechowskiego. Zdajemy sobie sprawę jak istotnym elementem twórczości lidera Republiki są genialne teksty piosenek. Zdecydowałyśmy się jednak wyrazić każde słowo tak jak umiemy najlepiej czyli zastępując je brzmieniem i ekspresją naszych instrumentów. Wszystkie utwory są zatem czysto instrumentalne. Tworząc projekt przedstawiamy muzykę tego artysty przez pryzmat naszego klasycznego wykształcenia, naszych preferencji muzycznych, osobistych przeżyć i całego bagażu doświadczeń artystycznych. Jednak przede wszystkim przyświeca nam jeden cel – ukazanie nieśmiertelnej siły i mocy jaką nosi w sobie twórczość Ciechowskiego. Liczymy, że każdy z Państwa odnajdzie na tym krążku coś dla siebie – mówią artystki.

Podczas wizyty w GM Records, Hania i Dobrawa podpisywały egzemplarze Białej flagi dla Fanów, którzy zamówili album w opcji pre-order. Płytę od 25 września można kupić w sklepach muzycznych, oraz na stronie mymusicshop.pl.

Zachęcamy do nabycia tej niezwykłej na rynku muzycznym produkcji.