+48 22 872 27 22gm@gmrecords.pl

Media o nas - Publikacje

2016

TVN24 Bis: Czarne płyty podbijają rynek

8 gru 2016 | Płyty winylowe wracają do łask. W Wielkiej Brytanii melomani już teraz wydają na nie więcej niż na utwory pobierane z sieci - donosi brytyjski dziennik "The Independent". Również w Polsce płyty gramofonowe przeżywają renesans. - Słuchanie muzyki z nich a z internetu, to taka tak różnica, jak między skrzypcami elektrycznymi a instrumentem Stradivariusa - mówił w TVN24 BiS muzyk Zbigniew Wodecki.
Więcej

Polskie Radio Program II z wizytą w GM Records!

20 lip 2016 | W czerwcu gościliśmy w GM Records Krzysztofa Jakubowskiego z audycji "Kwadrans bez muzyki". O skomplikowanym procesie tłoczenia, o powrocie i rosnącej popularności czarnej płyty opowiedzieli nasi pracownicy. Ile trwa produkcja jednego winyla, kto był pierwszym klientem tłoczni i skąd w ogóle taka popularność czarnej płyty?
Więcej

Warszawa Naszemiasto.pl z wizytą w GM Records!

2 cze 2016 | Dlaczego w dobie wszechobecnej cyfryzacji płyty winylowe wróciły do łask? Muzyka została trochę okradziona z duszy. Słuchanie muzyki online to nie to samo, co oczekiwanie na płytę ukochanego artysty, wyprawa do sklepu, gdzie dostaje się pięknie opakowany produkt. Potem jest cała ceremonia otwarcia, ukrywania paragonów przed żoną... ludziom tego brakowało.
Więcej

GM Records na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia

15 lut 2016 | 12 lutego miłośnicy muzyki, a zwłaszcza produkcji winylowych, mieli okazję wysłuchać audycji poświęconej fenomenowi płyt winylowych. W programie Bartka Chacińskiego Renesans miłości do płyt winylowych gościliśmy razem z dziennikarzem i publicystą Hirkiem Wroną, oraz właścicielem wytwórni Bocian Records Grzegorzem Tyszkiewiczem.
Więcej

2015

Jerzy Owsiak i Tomasz Zeliszewski z wizytą w GM Records!

1 gru 2015 | Pierwszą winylową produkcją wytłoczoną w Polsce, w GM Records, po prawie 25-letniej przerwie, będzie koncertowy album Budki Suflera, Cień Wielkiej Góry live z Przystanku Woodstock,wydany przez firmę Złoty Melon. Winyl wytłoczony jako pierwszy zostanie przekazany na licytację podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Więcej