+48 22 872 27 22gm@gmrecords.pl
Aktualności

Nowy produkt w ofercie: Vinyl FLEXI discs!

0

Płyta flexi to nośnik fonograficzny wykonany z cienkiego, elastycznego (giętkiego) winylu, który może być odtwarzany na normalnym gramofonie. Płyta jest produkowana z folii PVC,  na takich samych zasadach jak standardowa płyta winylowa (również premastering dźwięku przygotowany jest analogicznie do klasycznego winyla), jednak należy zdawać sobie sprawę z ryzyka pojawienia się szumów w tle, pęknięć czy różnych efektów echa, których w tym formacie nie da się uniknąć.

Produkt ten jest wykorzystywany głównie w celach marketingowych. Mozę być używany jako narzędzie promocji, egzemplarz  kolekcjonerski, forma prezentu czy zaproszenia, jednak najczęściej, używany jest jako wkładka do magazynów i książek.

Płyty flexi mogą być jedno lub dwustronne (czas nagrania to 5 min na stronę), a pokryta nimi folia dostępna jest w wielu kolorach, najbardziej popularne to transparentne, niebieskie, białe, zielone lub żółte.

Flexi discs kolory folii

Istnieje opcja perforacji folii (ok. 18 mm od krawędzi foli), jeśli płyta flexi ma być umieszczona np. w magazynie.  Po foliowaniu na gorąco, folie przycinane są do wymaganego formatu i trafiają dalej do tłoczenia.

Mniej powszechne są okrągłe płyty w wersji Flexi, wycinane do kształtu po tym jak zostaną zafoliowane na gorąco. Oferujemy 8 podstawowych kolorów folii PVC  (żółty, pomarańczowy, czerwony, fioletowy, niebieski, zielony, brązowy, szary) i dwa kolory metaliczne (srebrny i złoty).

8 podstawowych kolorów folii PVC

Wszystkie nośniki są poddawane ręcznej kontroli jakości.

Typy Flexi Discs:

  • Flexi Disc 7×7
  • Flexi Disc z perforacją 7 x 8
  • Flexi Disc okrągłe
  • Flexi Disc z obrazem*

* Efekt zostaje osiągnięty w wyniku zadruku całej powierzchni na przezroczystej folii PVC. Oferowana możliwość zadruku to 1/0 do 4/0 CMYK. Zadruk obrazem o orientacji lustrzanej jest zawsze wykonywany na odwrotnej stronie folii. Po wykonaniu zadruku następuje proces foliowania na gorąco i tłoczenia płyty.

Flexi discs mogą być pakowane w następujący sposób:

  • Tylko ofoliowana
  • Koperta z przylepcem
  • Koperta zadrukowana
  • Opakowanie na zamówienie

Czas realizacji zamówienia wynosi do czterech tygodni.