+48 22 872 27 22gm@gmrecords.pl

Historia

Historia tłoczni GM Records

Gdy 1. czerwca 1990 roku przedsiębiorstwo pojawiło się na rynku, działała jedynie linia produkcyjna kaset magnetofonowych. Z czasem jednak, naturalna ewolucja technologiczna w firmie, pozwoliła na zbudowanie nowoczesnej i przyjaznej klientowi firmy produkcyjnej jaką jest GM Records. GM Records, z małej firmy rodzinnej, ewoluowało do pozycji jednego z liderów w branży nośników optycznych, rozwijając się dynamicznie i dostosowując swój profil do oczekiwań rynku. Obok produkcji kaset i płyt GM Records prowadziło działalność wydawniczą, aż do 2005 roku. Dziś GM Records jest przedsiębiorstwem zajmującym powierzchnię 8200 m2.

KALENDARIUM:

0
zakup pierwszego automatu do foliowania kaset z Hong-Kongu
0
pierwsza linia do przemysłowego kopiowania kaset oraz pierwsze automaty do konfekcji nagranej taśmy do kaset CO
0
pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie cyfrowy master firmy Tapematic do nagrywania przemysłowego taśmy do MC. Rozpoczęcie działalności, jako wydawnictwa fonograficznego
0
pierwsza linia produkcyjna dla płyt CD
0
pierwsza linia produkcyjna dla płyt DVD
0
uruchomienie działu masteringu OMP
0
powstanie Działu Sprzedaży Zagranica. Pierwsza w Polsce drukarka offsetowa do płyt CD Print
0
koniec działalności wydawniczej
0
wdrożenie certyfikatu jakości ISO 9001:2000
0
rozpoczęcie produkcji nowych typów płyt na rynku polskim DVDplus i Mini DVD
0
certyfikacja przedsiębiorstwa przez Content Delivery Storage Association i objęcie programem Anti-Piracy Compliance Program
0
przystąpienie do Grupy promocyjnej HD DVD
0
otwarcie nowoczesnego studia authoringu dla płyt High Definition; wprowadzenie usługi authoringu dla nośników Blu-ray
0
wprowadzenie do oferty usługi tłoczenia płyt winylowych
0
debiut marki GM Records Vinyl i uruchomienie własnych linii tłoczących płyty winylowe. „Cień wielkiej góry live from Woodstock” Budki Suflera pierwszą od 25 lat płytą winylową wytłoczoną w Polsce!
0
24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W studio 2 Programu Telewizji Polskiej, na ręce Jurka Owsiaka, wraz z Budką Suflera przekazaliśmy pierwszy wytłoczony przez nas egzemplarz płyty winylowej.