+48 22 872 27 22gm@gmrecords.pl
Aktualności

Premiera płyty. Filipinki na winylu po 46. latach!

0

Nie wierz chłopcom to trzecia polska płyta długogrająca zespołu Filipinki, która pierwotnie miała ukazać się jesienią 1970 r. Piosenki przeznaczone na longplay Nie wierz chłopcom weszły do repertuaru grupy na przełomie 1969 i 1970 r., a publiczności prezentowane były podczas trasy koncertowej Filipinki i Bez Atu – Nie wierz chłopcom.

Wyczerpujące tournée doprowadziło do rozłamu w zespole – w połowie trasy wokalistki Anna Sadowa i Niki Ikonomu odeszły z grupy. Pozostałe trzy Filipinki: Iwona Racz, Krystyna Pawlaczyk i Maria Hardy zerwały kontrakt z Estradą Dolnośląską organizującą trasę Nie wierz chłopcom i przeszły pod opiekę Stołecznej Estrady. Zespół stał się kwartetem i zmienił nie tylko brzmienie, ale też wizerunek i repertuar. W związku z tą transformacją Polskie Nagrania Muza odstąpiły od planowanego wydania albumu Nie wierz chłopcom, a zgromadzony na płytę materiał muzyczny trafił do archiwum.

Premiera płyty ma miejsce po czterdziestu sześciu latach. Jej wydawcami są Instytut Wydawniczy Latarnik oraz Oficyna Wydawnicza AS. Album jest dostępny w limitowanej wersji winylowej 500 numerowanych egzemplarzy oraz na CD. Za produkcję odpowiada tłocznia GM Records. Polecamy!

Płytę winylową kupimy tu:
http://latarnik.com.pl/pl/p/Filipinki-Bez-Atu-Nie-wierz-chlopcom-plyta-winylowa-fioletowa%2C-numerowana-edycja-limitowana/380

Płytę CD kupimy tu:
http://latarnik.com.pl/pl/p/Filipinki-Bez-Atu-Nie-wierz-chlopcom-plyta-CD/381