+48 22 872 27 22gm@gmrecords.pl

Opakowania

Oferujemy kompleksowe usługi poligraficzne:

   
  • druk opakowań kartonowych,
  • zdobienia stosowane na tekturze i papierze, które osiągamy za pomocą m.in.: lakieru UV, również wybiórczo, folii matowej, błyszczącej, holograficznej, przetłoczeń (wypukłych miejsc na opakowaniu), złoceń, nadruków personalizowanych, druku 3D.
 

Koperty drukowane i zwykłe

Produkt gotowy może być dostarczony w wewnętrznych i zewnętrznych kopertach (w zależności od wyboru klienta), i zwyczajowo jest pakowany w potrójne kartony po 20 sztuk każdy (w zależności od typu płyty i opakowania wybranego przez klienta). Zestawy płyt mogą być pakowane w kartony zawierające więcej niż jedną płytę.

Koperty wewnętrzne

Płyty w każdym wymiarze mogą być pakowane do wewnętrznej koperty papierowej lub foliowej, która chroni płytę przed zetknięciem się z zewnętrznym opakowaniem. Wewnętrzna koperta może mieć jeden lub dwa otwory na środku, może być biała niezadrukowana lub czarna (1+0 black) z papieru offsetowego. Oferujemy również koperty kolorowe, zadrukowane według indywidualnego projektu klienta, wykonane z papieru kredowanego.

Koperty zewnętrzne

Zewnętrzne koperty są produkowane z kartonu biało-kremowego o grubości co najmniej 300 g/m2, mogą być białe lub czarne, zadrukowane metodą offsetową do 5 kolorów. Drukowane są na podstawie materiałów dostarczonych przez klienta (litograficznych albo plików dostarczonych elektronicznie). Dostarczone materiały muszą posiadać minimum 3mm spady przy końcu opakowania, a w przypadku kopert z otworami na środku, projekt graficzny nie może wchodzić na środek. Koperty są produkowane bez grzbietu lub z grzbietem od 3 do 5mm (w zależności od wybranego rodzaju). Dodatkowo, koperty mogą mieć jeden, dwa lub żadnego okienka na środku. Wszystkie rodzaje kopert zewnętrznych mogą być pokryte folią błyszczącą lub matową, lub wykończone lakierem. Oferujemy dodatkowo lakier UV, a także lakier wybiórczy. W przypadku podwójnych albumów, oferujemy podwójne koperty typu gatefold.

Foliowanie

Po zapakowaniu płyty mogą być umieszczone w kopertach foliowych, lub zabezpieczone folią termokurczliwą.