Jak chodzić w szpilkach?

0
1509

Nie wiesz, jak nauczyć się nosić szpilki? Znając nasze sprawdzone sposoby na pewno będziesz mieć pewność, że chodzisz w szpilkach z gracją. Jak chodzić w szpilkach? Czy każda kobieta może się tego nauczyć? Nauka wcale nie musi być trudna! Zobacz, od czego zacząć i jaka niewielka pomoc może Ci się przydać.

 

Szpilki to jeden z elementów kobiecej garderoby. Chodzenie na obcasach to nie tylko kwintesencja kobiecości. Może to także wpłynąć na Twoje ciało – pomoże wzmocnić łydkę i wyćwiczyć mięśnie dna miednicy, tzw. mięśnie Kegla. Równowagę w szpilkach można jednak bezpiecznie utrzymać tylko wtedy, gdy umiemy to robić. Jeśli chcesz chodzić w szpilkach, musisz najpierw czuć się w nich komfortowo i pewnie. Jak tego dokonać? Przeczytaj nasz artykuł!

Jak chodzić w szpilkach – kilka porad na początek

Nieważne czy dokonujesz spontanicznego zakupu w second-handzie, czy też w salonie obuwniczym. Nie kupuj przed imprezą swojej pierwszej pary prawdziwych butów na obcasie. Dlaczego? Przez taki zakup będziesz miała mylne wrażenie podobne do tego, jak podczas chodzenia na szczudłach. Lepszym pomysłem jest kupienie butów przynajmniej na kilka dni przed imprezą i poćwiczenie chodzenia na wysokich obcasach przed lustrem w domu. Nie tylko masz czas na wyćwiczenie kroków, które powinieneś podjąć, ale możesz także lepiej dopasować samo obuwie do Twoich stóp. Różne filmy instruktażowe w serwisie YouTube mogą również pomóc w nauce chodzenia na wysokich obcasach. W tych filmach można zobaczyć, jak ustawić ciało podczas chodzenia oraz jak wybrać odpowiedni typ butów.

szpilki
Fot. Pexels

Po pierwsze wybierz odpowiednie buty!

Z całą pewnością warto zadbać o podstawowe kwestie. Chcesz chodzić na obcasach? Wybierz obuwie skórzane. Taki materiał daje gwarancję idealnego dopasowania do stopy i pozwoli na wymianę powietrza. Jest to szczególnie ważne w przypadku pierwszej pary butów tego typu. Inwestycja na pewno się opłaci! Nie tylko sprawi, że będziesz pięknie wyglądać na każdą wymagającą okazję, ale będziesz również mogła bez problemu tańczyć przez całą noc.

Cholewka nie może uciskać palców u nóg ani pięt, ale jednocześnie nie powinna pozwalać stopom wsuwać się do wewnątrz. Koniecznie wybierz aktualny rozmiar i pamiętaj, że latem czy zimą może on nieznacznie się różnić. Ważna jest również proporcja buta i jego kształt – zgodny z anatomią ciała i nie uginający się zbytnio w środkowej części stopy. Model mocowany na paski pomoże nauczyć się chodzić na wysokich obcasach oraz zapobiec wyślizgiwaniu się stopy z buta.

Jak chodzić w szpilkach – kilka porad na początek
Fot. Pexels

Odpowiednia postawa ciała

Na wysokich obcasach powinnaś wyglądać na zrelaksowaną i kobiecą. Spójrz, jak robią to gwiazdy na czerwonym dywanie. Chodź wyprostowana, podnieś głowę i przeciągnij w dół łopatki. Staraj się delikatnie napinać całe ciało. Kolana nie powinno być ani nadmiernie przeprostowane, ani zbytnio zgięte. Zachowaj neutralną, rozluźnioną postawę i upewnij się, że kolana niezbyt mocno „się rozjeżdżają” – jest to bardzo ważne dla zachowania równowagi.

Sposób stawiania stóp

Stopy staraj się kierować równolegle do siebie ze skierowanymi palcami do przodu. Wyobraź sobie, że idziesz po dwóch równoległych liniach i trzymasz każdą stopę blisko trajektorii. Podczas chodzenia na pięcie ciężar ciała należy rozłożyć równolegle. Najpierw umieść piętę na ziemi, a następnie równomiernie przenieś ciężar na palce. Nie patrz na swoje stopy! Chcesz wiedzieć, jak wchodzić po schodach na wysokich obcasach? To bardzo proste – wchodząc, wystarczy położyć przód buta na stopniu i zawiesić piętę w powietrzu. Zejście z kolei też nie powinno być trudnością. Ostrożnie stawiaj całe stopy na kolejnych stopniach schodów. Podczas chodzenia po nierównym podłożu (takim jak dziura w chodniku lub miękkim trawniku), zamiast wbijać wysokie obcasy w ziemię, należy również dźwigać pewien ciężar z przodu stopy.

 

Jak nauczyć się nosić wysokie obcasy? Cóż, nie ma innego wyjścia, jak… praktyka. Im częściej decydujesz się na buty na wysokim obcasie, tym łatwiej będzie Ci je nosić. Nie stawiaj od razu na wysokość obcasa 12 cm. Stopniowo dostosowuj się do wysokości buta. Zacznij od kaczuszki, która jest niskim i bardzo wygodnym obcasem, lub od konturów, które są bardzo wysokie, ale nadal zapewniają, że stopa jest zawsze utrzymywana w pozycji „płaskiej” bez znacznego zginania śródstopia. Mamy nadzieję, że powyższy poradnik skutecznie pomoże Ci się uporać z problemem jakim jest brak umiejętności chodzenia w szpilkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here