Typy kolorystyczne – Jak dobierać ubrania?

0
1425

Chcesz wiedzieć, jak dobrać kolor ubrań, aby zawsze były piękne? Nie wiesz, jak łączyć ze sobą kolory i wzory w różnych stylach? Sprawdź proste zasady, aby Twoja garderoba była uporządkowana i harmonijna, a stworzenie zestawu stanie się bardzo łatwe. Typy kolorystyczne powinna znać każda kobieta!

 

Ile razy zdarzyło Ci się po powrocie do domu, że stwierdziłaś, że chociaż szafa jest pełna, to do tego nowo zakupionego topu nie pasuje żadna spódnica czy spodnie w najmodniejszym kolorze sezonu? Fakty dowiodły, że planowanie garderoby nie jest prostą sprawą. Bez względu na trendy, jak dobrać i połączyć poszczególne jej elementy, aby dobrze wyglądać? To praktyczny poradnik, jak łączyć kolory ubrań, aby uzyskać idealny wygląd.

Jak łączyć kolory?

Mieszanie kolorów ubrań może być bardzo trudne. Zdarza się, że na ulicy spotykamy ludzi w zaskakujących stylizacjach – jedni budzą zaciekawienie i zachęcają do modowych eksperymentów, inni mogą wręcz zniechęcić do eksperymentowania. Jak mądrze łączyć kolory poszczególnych ubrań? Możesz posłużyć się „kołem kolorów” jako prosty przewodnik po kolorach i odcieniach. Dzięki niemu na pewno unikniesz pomyłki!

Jak przy użyciu koła barw łączyć ze sobą ubrania?
Fot. Pexels

Jak przy użyciu koła barw łączyć ze sobą ubrania?

  • Kolory kontrastujące

Jednym z najpopularniejszych sposobów używania koła barw jest łączenie kolorów po jego przeciwnych stronach w celu uzyskania ostrego kontrastu. Żółty i fioletowy, niebieski i pomarańczowy lub czerwony i zielony – to bardzo dziwne kombinacje, ale okazuje się, że są poprawne!

  • Pokrewne kolory

Bardziej gładką i harmonijną oprawę można stworzyć, używając ubrań o pokrewnych kolorach – do przygotowania wystarczy ustawić dwa lub trzy kolory obok siebie na kole kolorów. Granatowy, niebieski i fioletowy wyglądają świetnie razem, prawda?

  • Monochromatyczne kolory

Ta metoda łączenia kolorów przyda się szczególnie przy planowaniu garderoby na specjalne okazje. Chcesz założyć coś na ślub przyjaciela, rozmowę o pracę lub romantyczną kolację? Ubrania w tym samym kolorze, ale w różnych odcieniach to doskonały sposób na stworzenie spójnego i eleganckiego wyglądu.

Jak przy użyciu koła barw łączyć ze sobą ubrania?
Fot. Pexels

Jak dobrać ubrania do typu urody? Poznaj typy kolorystyczne!

Planując garderobę warto przeprowadzić analizę kolorystyczną, która pomoże nam określić, który kolor najlepiej podkreśli naszą urodę. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie kolory dobrze pasują do odcienia skóry.

Powinniśmy jednak unikać odcieni, które z jakiegoś powodu wydają się niekorzystne. Warto jednak poświęcić chwilę na analizę, aby bardziej świadomie zdecydować o swojej garderobie.

Jakie wyróżniamy typy kolorystyczne?

Istnieje aż 12 typów kolorystycznych, ale wystarczy znać 4 podstawowe kolory (wiosna, lato, jesień, zima), aby utworzyć całą swoją garderobę. Jak myślisz, jakim typem jesteś?

  • Wiosenny typ urody: karnacja jasna, lekko zarumieniona, oczy blond, niebieskie lub zielone. Ten typ najlepiej sprawdza się w ciepłych, mocnych kolorach – niebieskim, beżowym, zielonym, pomarańczowym czy czerwonym.
  • Letni typ urody: cienka skóra, brązowe włosy, orzechowe, zielone lub szare oczy. Powinniśmy wtedy wybierać delikatne kolory – różowy, szary, niebieski, delikatny fiolet to zdecydowanie dobry wybór.
  • Jesienny typ urody: złota cera, piegi, rude włosy, piwne, zielone lub orzechowe oczy. Najlepiej postawić na brąz, mocną zieleń i elegancką czerń.
  • Zimowy typ urody: ciepła, oliwkowa cera, czarne lub ciemnobrązowe włosy, brązowe oczy. Dobrze radzi sobie z kontrastowymi zestawieniami: czerwieni, czerni, ciemnego granatu, fioletu, grafitu – to zdecydowanie jej kolory.

 

Podsumowując, noś odpowiedni kolor odzieży dobranej pod względem typu kolorystycznego i rodzaju Twojej sylwetki. Twarz wyda się wtedy bardziej promienna, zęby bielsze, a oczy jaśniejsze. Kiedy nosisz niedopasowany kolor, Twoja skóra będzie miała więcej plam i odznaczą się wszelkie wypryski, a zęby będą ciemniejsze i żółtsze. Efekt niedopasowania kolorów jest zawsze taki sam – musimy zastosować mocniejszy efekt makijażu. Zapamiętaj, że kiedy nosisz pasujące kolory, ludzie będą zwracać na Ciebie większą uwagę. Kiedy nosisz ubrania, które nie pasują do Twojej kolorystyki, zwrócą uwagę przede wszystkim na ubrania. Niewłaściwy kolor będzie się wyróżniał i całkowicie Cię zdominuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here