Prawidłowy dobór biustonosza jest niezwykle ważny dla każdej kobiety. Powinna mieć możliwość dopasowania go nie tylko do swojego gustu, ale przede wszystkim do tego, który będzie dla niej najwygodniejszy. Dlaczego jest to tak ważne i który w takim razie wybrać? Podpowiadamy!

Dlaczego wybór biustonosza jest ważny?

Pomimo że biustonosz mógłby się wydawać tylko jednym z dwóch elementów niezbędnej bielizny, jego dopasowanie do ciała może odgrywać istotną rolę w zachowaniu codziennego komfortu. Jest to bowiem ta część odzienia, która odpowiada za podtrzymanie biustu – tym samym sprawia, że nie jest on dla kobiety uciążliwy w trakcie codziennych aktywności. Co więcej, prawidłowo dobrany stanik może ułatwić kobiecie zachowanie pełnego biustu przez całe życie, bez stosowania zbyt wielu dodatkowych kosmetyków czy jakichkolwiek zabiegów.

Odpowiedni rozmiar

Jedna z najważniejszych cech dobrze dobranego biustonosza to jego właściwy rozmiar. Każda kobieta musi dopasować tę część garderoby indywidualnie do swojej budowy. W tym celu warto dokonać dwóch podstawowych pomiarów: obwodu klatki piersiowej pod plecami i obwodu piersi w najszerszym miejscu. Pierwszy z uzyskanych wyników powie, jaki rozmiar biustonosza jest konieczny. Drugi z kolei pozwoli na określenie wielkości miseczek, jakie będą najbardziej pasujące. Przykłady różnorodnych rozmiarów z łatwością znajdziesz na stronie https://www.mikoma.pl.

Taki podwójny pomiar warto powtarzać co jakiś czas, kupując nowy model biustonosza. Warto pamiętać, że piersi ulegają pewnym zmianom wraz z wiekiem czy tym, jak zmienia się tusza kobiety. Bardzo mocno wpływa na nie także ciąża, dlatego nigdy nie należy kierować się bardzo starymi pomiarami, jeśli sylwetka uległa zmianie.

Dobrze podtrzymujący piersi

Kobiety preferują różnorodne kształty miseczek. Niektóre wola zdecydować się na biustonosz miękki i wygodny, inne stawiają na optyczne powiększenie i podniesienie piersi z pomocą push-up. Niezależnie jednak od tej decyzji, zawsze ważne jest jedno: biustonosz ma dobrze podtrzymywać biust. Dlatego też w dolnej części powinien zarówno wygodnie, jak i stabilnie opinać klatkę piersiową.

Pasek pod miseczkami warto wybrać szerszy, jeśli piersi są większe i cięższe, dzięki czemu będą lepiej opierać się na materiale i nie będzie on wbijał się w ciało. W takim przypadku można też postawić ba mocniej usztywniony i wzmocniony stanik, który pomoże utrzymać je w ryzach i nie dopuści do opuszczenia lub bólu podczas codziennej aktywności.

Z kolei panie i mniejszym biuście i młode dziewczęta, które dopiero przywykają do noszenia biustonosza, mogąc wybrać cieńszy i mniej usztywniony (lub zupełnie pozbawiony usztywnień) model. Dzięki temu będą mogły zachować optymalną wygodę w trakcie całego dnia. Nastolatki nie będą też czuły dyskomfortu i podrażnień, który mógłby im towarzyszyć podczas używania bardziej usztywnianego biustonosza na dopiero rosnących piersiach.

Ramiączka

Kolejna ważna kwestia to ramiączka. Podobne jak wcześniej, powinny być tak dobrane, aby przede wszystkim gwarantowały doskonale podtrzymanie piersi. W przypadku większego biustu warto więc sięgnąć po modele na szerokich ramiączkach, które zapobiegną ugniataniu i obciążaniu ramion w nadmierny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here