Wreszcie nadeszła ulubiona przez większość z nas pora roku. Powiew ciepłego powietrza, coraz więcej zieleni wokół, coraz dłuższe dni. Wszystko rozkwita, budzi się do życia. Szarość powoli odchodzi w zapomnienie.

Wraz z odejściem zimy w nas samych pojawia się więcej energii. Chce nam się ruszyć z domu, wyjść na spacer, na rower, gdziekolwiek! Odpalamy grille, sadzimy kwiatki, wystawiamy twarz do słońca.

Niejednokrotnie łapie nas też chęć na wiosenne porządki. Sprzątamy po zimie nasze domy, balkony, tarasy, ogrody i… szafy!

Zimowe kurtki, czapki i buty chowamy głęboko aby zapomnieć o nich aż do następnej jesieni. Z radością wyciągamy koszulki, spodenki, tenisówki, sandałki, spódniczki i sukienki. Nasze samopoczucie szybuje w górę i sami też nakręcamy się pozytywnie. Jeśli chodzi o kobiety, znakomicie pomagają nam w tym modne ubrania. Wiosna to kolory! Błękity, żółcie, róże, zielenie ładują nas energią. Stajemy przed lustrem, przymierzamy sukienki na wiosnę – te długie i te krótkie, te w pasy i te w kwiaty. Wyglądamy w nich lekko, zwiewnie i tak też się czujemy.

Oczywiście nie zawsze jesteśmy zadowolone z widoku w lustrze – ale też wiosną najwięcej w nas energii i motywacji aby uprzątnąć też nasz wizerunek. Łatwiej nam odstawić słodycze na rzecz owoców, chętniej wychodzimy na rower, pobiegać czy na siłownię – wtedy nie trzeba długo czekać na drobne chociażby efekty, które motywują nas jeszcze bardziej. Testujemy delikatny makijaż, odświeżamy fryzurę i już jesteśmy gotowe na podbój świata!

Warto również odświeżyć naszą szafę. Ile w niej zalega ubrań w nieodpowiednim rozmiarze lub chociażby takich, które przestały nam się podobać? W dzisiejszych czasach mamy szereg możliwości aby dać im drugie życie. Możemy oddać je koleżance, skorzystać z popularnych serwisów umożliwiających sprzedawanie ubrań lub zanieść do sklepu charytatywnego (w ostatnim czasie sporo takich powstało). Zgodnie z ideą zero-waste warto skorzystać z którejkolwiek z tych opcji zamiast po prostu wyrzucać na śmietnik lub przechowywać latami w kącie szafy.

Z pewnością w naszej szafie po takich porządkach pojawi się sporo miejsca dzięki czemu łatwiej będzie nam wybrać modne ubrania na wyjście (ile razy nie ubraliśmy czegoś ponieważ dana rzecz „zaginęła” pośród innych) a także szybciej zorientujemy się, czy powinniśmy coś dokupić.

Możemy udać się do sklepów tradycyjnych (wyprzedaże kuszą), możemy skorzystać z oferty sklepów internetowych (darmowe zwroty czynią takie zakupy o wiele bardziej bezpiecznymi) lub możemy dla siebie wyszperać coś spośród tysięcy ubrań używanych oferowanych w sieci. Na pewno nowy nabytek jeszcze bardziej poprawi nam humor. Trzeba przecież mieć co założyć na grilla, na spotkanie z przyjaciółkami, na spacer z rodziną, na uroczystą kolację, na piknik, na wypad w góry lub do lasu, na plażę. Można by wymieniać i wymieniać.

Kiedy nasza szafa jest już zinwentaryzowana i odświeżona możemy już w pełni korzystać z relaksu. Polecamy kontakt z naturą, wyciszenie się, docenianie drobnych rzeczy, uwagę. Z pewnością pomoże nam to uzyskać wewnętrzną równowagę, wzmocnić uczucie spokojnej radości. Ale warto również czasem zaszaleć, zapomnieć o tym co wypada a co nie i po prostu dać się ponieść radości i ekspresji w gronie najbliższych. Cieszmy się z tego co mamy, nawet w tych trudnych czasach. Skupmy się na tym co dobre, nawet jeśli w innych sferach odczuwamy braki. Żyjmy uważnie chwilą obecną, korzystajmy z życia, kochajmy i uśmiechajmy się. Oczywiście w ubraniach, w których czujemy się dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here