Dobra pralka – inwestycja na długie lata

0
1161

Dobra pralka to podstawa w każdym domu. Szukasz nowego sprzętu, ale nie wiesz, którą wybrać? Udzielimy Ci kilku sprawdzonych wskazówek, dzięki którym będziesz mógł kupić wysokiej jakości pralkę, która z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Wspomnimy również, na co zwrócić uwagę, aby nie przepłacać.

 

W Polsce możemy kupić pralki od kilkunastu producentów – rynek jest pełen sprzętu, w cenach od 800 zł do najwyższej ceny odpowiadającej 5-letniemu samochodowi. Jak wybrać dobrą pralkę, aby uniknąć rozczarowania? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym poradniku.

Rodzaje pralek

Notowania sklepów AGD są bardzo zróżnicowane, paradoksalnie nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie: którą pralkę kupić? Na rynku można znaleźć wiele różnych wariantów tych urządzeń. Oto najbardziej podstawowy podział:

  • Wolnostojąca pralka z fabryczną obudową – można ją umieścić w dowolnym pomieszczeniu, takim jak łazienka, suszarnia czy nawet kuchnia. Umieszczona prawidłowo, będzie dobrą dekoracją wnętrza;
  • Wbudowana pralka – opinie na temat tego modelu mogą się znacznie różnić. Jest to jednak idealny wybór dla właścicieli małych, ciasnych mieszkań. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, w zasadzie nie jest zauważalny po umieszczeniu pod blatem roboczym i pozwala zaoszczędzić kilka metrów kwadratowych. Ten rodzaj zakupu należy wziąć pod uwagę planując rozplanowanie przestrzeni kuchennej czy łazienkowej.
Pralka automatyczna czy wirnikowa?
Fot. Pexels

A możesz szukasz odpowiedniego blendera? Pomożemy również i w tym zadaniu!

Pralka automatyczna czy wirnikowa?

Nie ma wątpliwości, że warto zainwestować w pralki automatyczne. Wymienione rozwiązania ma wiele zalet. Znacznie skraca czas poświęcany na prace domowe. Nie ma potrzeby ręcznego podgrzewania wody, płukania czy wirowania ubrań. Wystarczy uruchomić odpowiedni program i poczekać, aż urządzenie zakończy swoją pracę.

Pralki automatyczne wzbudziły ogromne zainteresowanie, ale czy to oznacza, że ​​tradycyjne modele wirników należą już do przeszłości? Następca wersji PRL-u jest nadal w produkcji. Nie trzeba ich podłączać do sieci wodociągowej, dzięki czemu można je stosować w domkach letniskowych, na biwaku czy w namiotach.

Pralka ładowana od góry czy od frontu?

Oba urządzenia mają wiele zalet. Pralki ładowane od góry z pewnością powinny zainteresować osoby z problemami z plecami lub ze stawami. Ponadto sprzęt jest stosunkowo niewielki. Można go zainstalować nawet w małej łazience. Jest wysoki, ale bardzo wąski (szerokość zwykle nie przekracza 40 cm).

Z drugiej strony, ładowana od przodu maszyna może lepiej kontrolować proces prania i zwiększyć szybkość reakcji, na przykład, jeśli przypadkowo wrzucisz kolorowe skarpetki i białe przedmioty do bębna lub co gorsza, urządzenie nagle ulegnie awarii. Możesz dowolnie zaaranżować wolną przestrzeń nad wyposażeniem i zostawić więcej miejsca na kosmetyki, ręczniki czy inne tekstylia i akcesoria łazienkowe.

pralka
fot. Pexels

Jaki rodzaj silnika wybrać?

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się urządzenia gospodarstwa domowego z bezszczotkowymi silnikami inwerterowymi napędzanymi prądem przemiennym. Jak to działa? Kluczem do rozwiązania tego problemu jest zjawisko indukcji magnetycznej. To bardzo nowatorskie i praktyczne rozwiązanie – zapewnia wysoką wydajność i cichą pracę sprzętu oraz niskie zużycie energii. Ponadto coraz więcej producentów decyduje się na zastosowanie tej technologii. Znajdziesz je m.in. w pralkach Candy.

Jaka klasa energetyczna?

Klasa energetyczna opisuje ilość energii zużytej przez dane urządzenie. Obecnie jednym ze standardów jest produkcja urządzeń klasy A. Dlatego naprawdę dobra pralka powinna uzyskać najwyższą ocenę w skali, czyli A +++. Będzie ona zużywać kilkadziesiąt % prądu mniej niż sprzęt należący do klasy A lub niższej.

 

Która firma zapewni Ci powyższe udogodnienia? Każdy producent dostarcza w pełni zautomatyzowane, nowoczesne i innowacyjne modele, dzięki czemu wykonanie prac domowych staje się szybsze i łatwiejsze. Do Ciebie należy wybór, którą ostatecznie pralkę wybierzesz. Mamy nadzieję, że powyższy poradnik Ci w tym pomoże!

 

Jeżeli szukasz odpowiedniego oczyszczacza powietrza do Twojego mieszkania, to kliknij tutaj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here