Mikser z blenderem – na to koniecznie musisz zwrócić uwagę!

0
1243

Gdy masz odpowiednie akcesoria i przybory kuchenne, przygotowanie potraw staje się prawdziwą przyjemnością! Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na techniczne aspekty drobnego sprzętu AGD, aby w końcu cieszyć się ergonomicznym i funkcjonalnym wyposażeniem. Jaki mikser z blenderem wybrać? Sprawdź!

 

Obecnie blendery (podobnie jak i pralki) są bardzo popularne na rynku AGD. Jeśli nie mamy go w naszym domu, przed zakupem należy dokładnie rozważyć, jaki typ miksera jest dla nas najlepszy. Użycie go w domu może wypełnić nasz jadłospis o koktajle, kremy, masła orzechowe czy mąkę. Tak naprawdę wszystko, to co przy jego pomocy przyjdzie na myśl zrobić.

Na co zwrócić uwagę kupując mikser z blenderem?

Blender stał się jednym z najpopularniejszych urządzeń kuchennych ze względu na swoją wszechstronność. Trudno też zastąpić go innym sprzętem, dlatego jest to prawdziwy „must have” dla lubiących kulinarne eksperymenty. Istnieją dwa podstawowe typy mikserów: miksery ręczne i kielichowe. Cokolwiek wybierzesz, zwróć uwagę na parametry konkretnego urządzenia. Tak samo jak przy wyborze pralki czy oczyszczacza powietrza.

Moc urządzenia

Im wyższa moc, tym lepsza wydajność miksera! Jeśli szukasz urządzenia wielofunkcyjnego, które poradzi sobie nawet z orzechami, wybierz model 500-600W. Nie warto inwestować w rynkowy sprzęt o mocy mniejszej niż 200 W, nawet jeśli drobne owoce zostaną zmielone, będzie to problematyczne.

Mikser z blenderem – na to koniecznie musisz zwrócić uwagę!
Fot. Pexels

Zasilanie blendera

W przypadku mikserów kielichowych zasilacze bezprzewodowe są bardzo rzadkie. Jest zupełnie inaczej przy blenderach ręcznych. Tutaj wiele modeli jest wyposażonych w baterie. Tego typu sprzęt jest cięższy, ale daje nam dużo swobody. Bezprzewodowy sprzęt może pracować od kilku do kilkudziesięciu minut. Po tym czasie musimy go podłączyć do ładowania. Samo ładowanie trwa zwykle kilka godzin.

Ponieważ bateria zajmuje trochę miejsca, rozmiar urządzenia będzie nieco większy. Ważne jest również, aby wiedzieć, że moc mikserów bezprzewodowych jest zwykle niższa niż moc sprzętu, który podłączamy do kontaktu. Dzieje się tak, ponieważ silniki dużej mocy wymagają stałych źródeł prądu.

Materiał z czego jest wykonany

Im trwalszy materiał, tym dłuższa żywotność sprzętu. Warto wybierać modele wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej i szkła. Rozsądne jest również dodanie plastiku w niektórych miejscach (np. gumowe elementy zapewniające łatwy chwyt lub antypoślizgowy spód urządzenia). Jednak w przypadku urządzeń gniazdkowych należy unikać kubków wykonanych z niskiej jakości tworzywa sztucznego.

Liczba obrotów

Ważne jest również to, ile obrotów na minutę wykonuje urządzenie. W ręcznym blenderze prędkość wynosi od około 20 000 obrotów na minutę, do 35 000 obrotów na minutę. Aby przygotowane potrawy miały odpowiednią konsystencję, należy wybrać mikser o różnych prędkościach mielenia. Więcej funkcji urządzenia oznacza zdecydowanie większą praktyczność. Funkcja turbo (tryb pulsacyjny) jest bardzo wygodna, potrafi znacznie przyspieszyć moment obrotowy.

Mikser z blenderem – na to koniecznie musisz zwrócić uwagę!
Fot. Pexels

Mikser z blenderem – dodatkowe opcje

Czasami zakup porządnego miksera wielofunkcyjnego to okazja do rezygnacji z innych sprzętów kuchennych! Niektóre modele blenderów są wyposażone w inne akcesoria – czasami bardzo skomplikowane. Niektóre z nich mają też inne funkcje (np. do wyboru kruszenie lodu lub ubijanie śmietany), dzięki czemu urządzenie można wykorzystać na wiele sposobów.

Który mikser z blenderem wybrać – ręczny czy kielichowy?

W wysokiej jakości sklepach z akcesoriami do domu, znajdziesz wiele modeli blenderów. Blender ręczny to doskonały wybór dla właścicieli małych kuchni. Po użyciu można go umyć i włożyć do szafki lub szuflady. Kielichowe zajmują więcej miejsca, dlatego osoby posiadające obszerny blat kuchenny powinny zdecydować się na to urządzenie. Jeśli jednak wybrany sprzęt jest zbudowany z myślą o jakości, trwałości i dużej mocy, żaden z tych wyborów nie powinien być błędny.

 

Nowoczesne blendery są wszechstronne, dzięki czemu mogą śmiało konkurować z wielozadaniowymi robotami kuchennymi. Wyposażony w innowacyjne ostrza, którymi można siekać, trzeć czy mieszać warzywa i owoce za pomocą tylko jednego urządzenia. W dzisiejszych czasach blender to bardzo profesjonalne rozwiązanie, które pozwala na przygotowanie koktajli, mąki, zup, sorbetów i masła orzechowego – wszystko bardzo gładko, łatwo i szybko. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomoże Ci w wyborze idealnego dla Ciebie sprzętu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here