Kwiaty pokojowe – co wybrać do Twojej sypialni?

0
1625

Rośliny w naszym domu nie tylko nawilżają powietrze, ale także sprawiają, że dom wygląda bardziej przytulnie. Choć kwiaty pokojowe najczęściej stawiamy na parapetach w salonie, sypialni i kuchni, to nie musimy rezygnować z nich w żadnym pomieszczeniu, nawet w łazience. Zobacz, co warto wybrać do sypialni!

 

Nie musisz być doświadczonym ogrodnikiem, który hoduje najpiękniejsze róże, aby mieć piękne kwiaty pokojowe. Brak czasu, to także nie powinna być wymówka. Musisz sam się przekonać, najlepiej wybierając poniższe zaproponowane przez nas rośliny. Wybraliśmy dla Ciebie modne i ciekawe rośliny, które z powodzeniem staną się oryginalnymi elementami wystroju wnętrza! Co ciekawe to także genialny dodatek minimalistycznych przestrzeni.

Czy dobrym pomysłem są kwiaty doniczkowe w sypialni?

Kwiaty doniczkowe w sypialni powinny mieć określone cechy, dzięki czemu staną się atrakcją pomieszczenia. Jak wszyscy wiemy, rośliny pochłaniają dwutlenek węgla w powietrzu, uwalniając w ten sposób tlen. Jednak w nocy sytuacja jest odwrotna. Dlatego często nie umieszcza się roślin w szpitalnych pokojach.

Czy dobrym pomysłem są kwiaty doniczkowe w sypialni?
Fot. Pexels

Niektóre kwiaty są idealne do sypialni ze względu na ich cenne właściwości. Badania wykazały, że niektóre rośliny domowe odfiltrowują toksyczne substancje i inne zanieczyszczenia z powietrza, pochłaniając dwutlenek węgla i uwalniając tlen, tworząc w ten sposób zdrowszą atmosferę w pomieszczeniu. Inne to kwiaty, które nawilżają powietrze. W niektóre noce będą również produkowały tlen! Dlatego odpowiednio dobrane rośliny doniczkowe do sypialni wprowadzą przyjemną i relaksującą atmosferę do pokoju, w którym śpimy. Jeżeli chcesz, możesz nawet wyhodować własne drzewko awokado! Wszystko zależy od Ciebie!

Kwiaty pokojowe – które wybrać?

Oczywiście do wyboru jest wiele ciekawych opcji. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę? Zobaczmy!

  • Bluszcz pospolity – bardzo dobrze oczyszcza zanieczyszczenia z powietrza. Bluszcz pospolity nawilży i oczyści Twoje powietrze. Lubi umiarkowane oświetlenie i średnią temperaturę. Należy go odpowiednio podlewać, zimą znacznie mniej niż w upalne miesiące. Dorasta do 1,5 m wysokości i 30 cm szerokości.
  • Aloes zwyczajny – aloes to roślina o bogatych właściwościach leczniczych. Odfiltrowuje zanieczyszczenia z powietrza i wytwarza tlen, pochłaniając w nocy dwutlenek węgla. Aloes jest również doskonałą rośliną nawilżającą powietrze. Wytwarza grube, mięsiste liście. Zwykle lubi miejsca nasłonecznione i wyższe temperatury w pomieszczeniach. Warto jednak wiedzieć, że zimą temperaturę należy obniżyć do około 10 ° C. Sukulent podlewamy tylko symbolicznie, nigdy bezpośrednio na liście. Warto również podkreślić, że aloes dobrze reaguje na nawozy bogate w potas.
  • Dracena wonna – wspaniała roślina o wzniesionych pąkach i błyszczących ciemnozielonych liściach. Jest to najskuteczniejsza dracena oczyszczająca powietrze spośród wszystkich roślin tego gatunku. Jest bardzo łatwa w uprawie. Woli lekko nasłonecznione stanowiska.
kwiaty doniczkowe
Fot. Pexels

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

To tylko początek naszych propozycji. Oprócz

  • Fikus sprężysty – fikus to elegancki, idealny kwiat do sypialni o nagich i gładkich liściach. Odmiana „Robusta” to jedna z najpiękniejszych roślin w tej populacji. Rośliny te są bardzo skuteczne w absorbowaniu formaldehydu, więc mogą być używane do oczyszczania powietrza. Preferują jasne miejsca i mogą wytrzymać wysokie temperatury.
  • Storczyk – preferuje słoneczne miejsca i wyższą wilgotność powietrza. Zachwyca eleganckimi kwiatami w różnych kolorach. Posiada właściwości nawilżające i oczyszczające powietrze, a nocą dotlenia sypialnię.
  • Skrzydłowiat – to interesująca roślina, która może pochłaniać z otoczenia aceton, benzen i formaldehyd, dzięki czemu jest dobrym kwiatem doniczkowym do sypialni. Oprócz oczyszczania tych toksyn ma również działanie nawilżające. Kwitnie wiosną i latem na biało. Preferuje jasne miejsca (choć toleruje częściowe cienie) i umiarkowaną wilgotność.
  • Grudnik – późną jesienią i zimą sadzonki kwitną, a następnie przechodzą w stan uśpienia. Preferują umiarkowane nasłonecznienie i wysoką wilgotność powietrza. Kwiat w nocy produkuje tlen, pochłaniając dwutlenek węgla, jest więc idealnym kwiatem do sypialni, który nawilża i oczyszcza powietrze.
  • Szeflera drzewkowata – są zwykle polecane jako kwiaty doniczkowe do sypialni ze względu na ich zwarty pokrój i zdolność do usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Kwiaty te są łatwe w uprawie i charakteryzują się ciemnozielonymi liśćmi o brązowo-czarnym kolorze. Dorastają do 1,8 m.

 

Rośliny doniczkowe to niepowtarzalna i żywa dekoracja wnętrza. Zwiększają możliwości aranżacyjne i zapewniają większą różnorodność oraz posiadają właściwości zdrowotne. Kwiaty doniczkowe wywołują prawdziwy podziw podczas kwitnienia, a w drugiej połowie roku zachwycą oczy uwodzicielskimi liśćmi. Który gatunek warto wybrać? Mamy nadzieję, że z łatwością odpowiedziałeś sobie na to pytanie korzystając z naszego artykułu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here