Zamawianie przesyłek kurierskich nie musi być drogie, nie trzeba nawet robić tego bezpośrednio u przewoźnika. Na spore oszczędności można liczyć, korzystając z usług brokera kurierskiego. Jest to sprawdzony sposób na szybkie i łatwe wysyłanie przesyłek zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Nie ma problemu z nadaniem paczki do Wielkiej Brytanii czy nawet tak odległego miejsca jak USA. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji, można skorzystać szeregu dodatkowych usług typu pobranie, zwrot dokumentów czy przyjazd kuriera z dokumentami przewozowymi.

Czy można tanio wysłać przesyłkę?

Tani kurier jest dostępny dosłownie dla każdego: klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Nie trzeba prowadzić firmy, mieć podpisanej umowy z przewoźnikiem ani wysyłać dużej liczby paczek każdego miesiąca, aby móc liczyć na przystępne ceny. W Allekurier nie ma znaczenia to, kto jest klientem, bo wszyscy korzystają z usług na takich samych warunkach. Można wysyłać przesyłki krajowe i zagraniczne nawet do 70% taniej niż w przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio na stronach przewoźników. Wystarczy wejść na stronę allekurier.pl, aby się o tym przekonać. Broker kurierski ma zawsze do zaoferowania najkorzystniejsze oferty, współpracuje z szeregiem sprawdzonych firm kurierskich. Wysyłać można zarówno paczki, jak i listy czy palety. Można nawet szybko poznać szacowany koszt przesyłki, wystarczy skorzystać z intuicyjnego i prostego w obsłudze narzędzia w postaci wyceniarki online. Trzeba tylko podać wymiary przesyłki i jej wagę, następnie wybrać kraj doręczenia, a system automatycznie wyświetli listę z przewoźnikami i ich aktualnymi cennikami.

Jak nadać paczkę kurierem?

Mając już podane podstawowe  informacje o przesyłce, czyli jej parametry dotyczące ilości, wagi, długości, szerokości i wysokości, można przejść do kolejnego etapu. Po dodaniu nowej przesyłki użytkownik platformy zostanie przekierowany automatycznie do formularza online, w którym należy podać dane nadawcy i odbiorcy. Trzeba wpisać imię i nazwisko lub nazwę firmy, kraj doręczenia, kod pocztowy, miejscowość, ulicę, numer budynku. Wypełnić należy też pola dotyczące numeru telefonu i adresu e-mail. W dalszej części oznacza się sposób nadania paczki, czyli odbiór przesyłki przez kuriera lub osobiste doręczenie jej do punktu nadania. W formularzu znajduje się też część dotycząca dodatkowych usług, które można zaznaczyć: pobranie, SMS o statusie przesyłki, gwarancja dostarczenia następnego dnia roboczego, dokumenty zwrotne itp. Wskazać trzeba również rodzaj opakowania, czyli karton lub opakowanie niestandardowe.

Po wybraniu proponowanej daty przyjazdu kuriera warto jeszcze na koniec ponownie sprawdzić wpisane dane pod kątem ich prawidłowości. Kluczowe jest podanie właściwych wymiarów paczki i jej wagi oraz adresu i e-maila. Po zatwierdzeniu wszystkich zgód i regulaminu serwisu pozostaje wysłać zamówienie, a następnie je opłacić. Wszystko oczywiście przebiega zdalnie, paczkę można opłacić szybkim przelewem online, co przyspiesza jej nadanie. Na podany w formularzu adres e-mail wysyłane są dokumenty przewozowe. Każdej przesyłce przypisywany jest indywidualny numer przewozowy, który musi zostać na nią naklejony. Za jego pomocą można też ją śledzić, a opcja ta jest dostępna już w momencie nadania przesyłki i aż do jej doręczenia do adresata. Jeśli wybrało się opcję przywiezienia dokumentów przewozowych przez kuriera, to nie trzeba ich drukować, wystarczy dać mu paczkę i zajmie się on już całą resztą w imieniu klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here