Najlepsza lokówka do włosów – jak wybrać ideał?

0
1292

Nie każda z Pań może pochwalić się kręconymi włosami. Czasami jednak pojawia się potrzeba zmiany samej fryzury. Możemy wtedy sięgnąć po prostownice lub lokówki. W przypadku kręcenia bardzo dobrze sprawdzi się najlepsza lokówka. Jak znaleźć swój ideał, dzięki któremu uzyskasz najlepsze efekty? Sprawdź!

 

Lekkie fale a może burza prawdziwych loków? Żyjemy w czasach, w których wykonanie każdej fryzury jest możliwe w domowym zaciszu. Potrzebna będzie do tego najlepsza lokówka, którą warto wybrać z głową. Jak podjąć najlepszą decyzję? Odpowiedź znajdziesz w tym właśnie artykule.

Jakie rodzaje lokówek są dostępne na rynku?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lokówek. Ich funkcje są różne i pozwalają na tworzenie różnych fryzur. Dzięki temu można dobrać odpowiedni sprzęt do własnych potrzeb. Masz puszące włosy? Wszystko można opanować! Najpopularniejsze rodzaje lokówek to:

  • tradycyjna lokówka – ten typ lokówki ma metalowe lub chromowane bębny o szerokości 15-38 mm oraz szczypce do trzymania pasm włosów podczas kręcenia. Podczas korzystania z tego urządzenia nie wolno zwijać ani moczyć włosów. Same pasma muszą być natomiast całkowicie suche.
  • sprzęt spiralny – tego typu lokówki posiadają specjalne rowki, które pozwalają nawet zakręcić loki o dokładnie tej samej grubości. Wybierając urządzenie tego typu należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest powłoka wałka. Najlepiej sprawdzają się powłoki ceramiczne lub turmalinowe z funkcją jonizacji, które chronią włosy podczas stylizacji. Natomiast po ich zakończeniu skutecznie nabłyszczają.
Najlepsza lokówka – na co zwrócić uwagę?
Fot. Pexels
  • suszarko-lokówka – łączy w sobie funkcje suszarki i lokówki. Dzięki funkcji suszenia może stylizować nawet mokre włosy. Lokówka suszarki do włosów umożliwia zwijanie i unoszenie włosów, aby były one lekko lub mocniej kręcone.
  • lokówka stożkowa – ma kształt stożka. Dzięki swojej budowie urządzenie pozwala na zagęszczenie loków u nasady włosów. Lokówki tego rodzaju nie posiadają żadnych szczypiec, dzięki czemu podczas stylizacji włosów można łatwo manipulować sprzętem. Warto wspomnieć, że właśnie brak tego elementu sprawia, że jest to najlepszy wybór dla osób z doświadczeniem w wykonywaniu stylizacji.
Jeżeli męczy Cię kłopot z wypadaniem włosów, koniecznie sprawdź, jak temu zapobiec.

Najlepsza lokówka – na co zwrócić uwagę?

Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Dzięki temu można podjąć najlepszą decyzję i zwyczajnie nie przepłacać. Na co konkretnie zwrócić uwagę?

  • Temperatura i moc urządzenia –zwróć uwagę na moc i zakres temperatur urządzenia. Włosy cienkie należy układać w niższej temperaturze (120-150°C), a włosy grubsze, mocne i zdrowe w wyższej (170-200 ° C). Duża moc lokówek sprawia, że ​​sprzęt szybciej się nagrzewa, co znacznie skraca jego czas pracy. To natomiast oszczędność na rachunkach.
  • Budowa sprzętu – zweryfikuj materiał, z którego wykonane jest urządzenie. Ważnym elementem jest też ergonomia i poręczność. Wpływa to na komfort użytkowania urządzenia. Kontur rączki powinien zapewniać wygodę. Najlepiej, aby był pokryty materiałem w pełni antypoślizgowym. Nie bez znaczenia jest także długość kabla i możliwość jego obracania – te niezwykłe udogodnienia ułatwiają stylizację włosów.
najlepsza lokówka

Fot. Pexels
  • Opcja jonizacji –warto wybrać urządzenie z możliwością jonizacji. Pozwala stworzyć fryzurę, która nada włosom połysk. Dzięki jonizacji stylizacja włosów jest całkowicie bezpieczna, łuska włosa po upływie dłuższego czasu nie otwiera się, a pasemka nie ulegają elektryzowaniu.
  • Opinie i marka – zweryfikuj również opinie dotyczące konkretnego sprzętu. Są one dostępne w klepach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Wybieraj tylko te rozwiązania, które w pełni Cię przekonują i są dobrze oceniane. Sprawdzona marka to gwarancja bezpieczeństwa. Warto więc o tym pamiętać!

 

Najlepsza lokówka to taka, która zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby. Warto wybierać sprzęt zgodnie z umiejętnościami, zapotrzebowaniem i oczywiście dostępnym budżetem. Z całą pewnością nie musisz przepłacać. Dobry sprzęt zakupisz nawet za kilkadziesiąt złotych. Obecnie coraz więcej sklepów oferuje różne, atrakcyjne promocje. Zdecydowanie dobrze jest dokonać przemyślanego zakupu. Tylko wtedy odczujesz maksimum satysfakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here