Wypadanie włosów – skuteczne sposoby

0
1235

Jak bumerang powrócił do Ciebie problem, jakim jest  wypadanie włosów? Chociaż wszyscy wiemy, jakie są najczęstsze przyczyny, nie każdy chce zaakceptować ten fakt. W większości przypadków jest to niestety nieuniknione, ale pokażemy Ci kilka sposobów na opóźnienie tego procesu.

 

 

Każdego dnia tracimy od 50 do 100 włosów. Dużo, prawda? Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że przeciętny człowiek ma ich od 800 do 150 000 na głowie, nie jest to takie przerażające. Sprawdź, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie sposoby na wypadanie włosów. Jesteśmy pewni, że stosowanie się do nich, zwyczajnie pomoże.

Skonsultuj problem ze specjalistą

Wypadanie włosów to dla wielu z nas bardzo poważny i często wstydliwy problem. Coraz więcej osób zauważa ten fakt i wierzy, że dietetycy zalecający odpowiednią dietę i witaminy będą mogli temu zapobiec. Technicy kosmetyczni to także kolejny bardzo dobry doradca przy doborze specjalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy. Dlatego ważne jest, aby przed radzeniem sobie z problemem samemu, pójść do specjalisty po poradę.

Kilka sposobów, aby powstrzymać wypadanie włosów
Fot. Pexels

Łysieją nie tylko mężczyźni

Myli się każdy, kto myśli, że łysienie dotyka tylko mężczyzn. Badania wykazały, że nawet 20% dorosłych kobiet w Polsce ma ten problem. W większości przypadków jest to łysienie androgenowe, na które wpływają następujące czynniki: równowaga hormonalna i uwarunkowania genetyczne. Istnieją inne przyczyny wypadania włosów u kobiet, w tym anemia, ciąża lub przewlekły stres. Nie ma wątpliwości, że jest to bardzo przykre, bo mocne i gęste włosy to jeden z największych skarbów kobiet!

Okazuje się, że nie tylko kobiety dbają o urodę. Ludzie coraz częściej postrzegają łysienie jako coś, co może poważnie wpłynąć na niektóre aspekty ich życia, na przykład podczas szukania pracy lub zawierania nowych przyjaźni. Duża część mężczyzn uważa łysienie za krępujące, przez które jednocześnie tracą pewność siebie. Kto by pomyślał, że zniszczone włosy mogą być aż tak dużym problemem.

Wypadanie włosów – co jest przyczyną?

Jedną z głównych przyczyn wypadania włosów może być stres spowodowany codziennymi sytuacjami. Negatywny wpływ na porost i strukturę naszych włosów ma nawet zwykłe zdenerwowanie się błahymi z pozoru rzeczami. Dlatego jeśli jesteś osobą bardzo nerwową, to musisz być świadomy, że może to również wpłynąć na stan Twoich włosów. To samo dotyczy używek i niezdrowej żywności.

Choroby skóry głowy mogą powodować osłabienie włosów, a tym samym ich wypadanie. Co one obejmują? Przede wszystkim atopowe zapalenie skóry, łupież, nadmierne wydzielanie łoju, grzybica i wszy. Zignorowanie któregokolwiek z tych problemów może spowodować trwałe uszkodzenie mieszków włosowych. Koniecznie skontaktuj się z dermatologiem, który pomoże Ci tego uniknąć.

Stosowanie zbyt ostrych metod na włosach poważnie wpłynie na trwałe uszkodzenie ich struktury. Ciągłe farbowanie czy używanie nieodpowiednich szamponów to zabójcy Twoich marzeń o zdrowych włosach! Na szczęście możesz tego uniknąć, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami!

Wypadanie włosów - co jest przyczyną?
Fot. Pexels

Kilka sposobów, aby powstrzymać wypadanie włosów

Jak samodzielnie zapobiegać utracie kolejnych włosów? To nie takie trudne. Zobacz, nad czym warto popracować.

  • Zdrowa dieta – jeśli Twoja dieta jest bogata w owoce i warzywa, to z pewnością wpłynie to nie tylko pozytywnie na ogólne zdrowie fizyczne i psychiczne, ale także na kondycję Twoich włosów.
  • Przestań spożywać substancje silnie uzależniające, takie jak papierosy lub alkohol.
  • Ćwiczenia – pomoże to w pełni dotlenić mózg i odmłodzić mieszki włosowe.
  • Spożywaj jak najwięcej witamin. Jeżeli nie możesz dostarczyć wszystkich ważnych składników z dietą, to postaw na suplementację.
  • Używaj sprawdzonego szamponu – najlepiej zawierającego jak najmniej sztucznego lateksu.
  • Masuj głowę, co stymuluje cebulki włosów.
  • Postaw na kurację kosmetyczną – to zdecydowanie drogie, ale i też skuteczne rozwiązanie. To również wpływa na puszenie się włosów. Najlepiej w tej sprawie udać się do specjalisty.

Kiedy stwierdzimy u siebie nadmierne wypadanie włosów, najlepiej jak najszybciej zdiagnozować przyczynę i podjąć odpowiednie kroki, aby pozbyć się tego dyskomfortu. Wbrew pozorom nie zawsze wiąże się to z wydaniem wszystkich oszczędności na specjalistyczne zabiegi – warto zacząć od domowych środków na wypadanie włosów, które w wielu przypadkach mogą pomóc rozwiązać ten problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here