Makijaż mineralny – Jak działają kosmetyki mineralne?

0
1227

Czy słyszałeś o kosmetykach mineralnych? Zostały stworzone, aby były delikatne dla skóry. Nie podrażniają i są odpowiednie nawet dla bardzo wrażliwej cery. Co warto wiedzieć o tych kosmetykach? Co zawierają i jak się wyróżniają? Czym jest makijaż mineralny? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

 

Kosmetyki mineralne to przede wszystkim wyjątkowa delikatność dla naszej skóry. Ich głównym przeznaczeniem jest aplikacja na skórę po peelingu laserowym, mikrodermabrazji lub toksynie botulinowej. Można je również stosować do makijażu po zabiegach chirurgii plastycznej lub dermatologicznej. Aby wykonać sam makijaż potrzebne są identyczne pędzle, jak w przypadku metod tradycyjnych.

Czym są kosmetyki mineralne i makijaż mineralny?

Kosmetyki mineralne tworzą barierę ochronną między skórą a środowiskiem. Dzięki temu mogą zapobiegać kontaktowi zanieczyszczeń z naszą skórą, a także nadmiernemu wysuszeniu skóry, nie podrażniając jej. Wspomagają również leczenie skóry z stanem zapalnym spowodowanym trądzikiem i atopowym zapaleniem skóry.

Dodatkowo są wodoodporne, dzięki czemu bez problemu można w nich pływać. Nie musisz więc myśleć o laminacji rzęs, aby nieustannie cieszyć się wyraźnym okiem. Ich kolejną zaletą jest to, że są łatwe do zmywania żelem lub mleczkiem, nie zawierają wypełniaczy, takich jak talk, tłuszcz, substancje zapachowe czy konserwanty. Pigment ma nieograniczony okres trwałości, ponieważ minerały nie ulegają rozkładowi. Makijaż wykonany kosmetykami mineralnymi jest bardzo naturalny, który mogą stosować nawet mężczyźni.

Jaki jest ich skład?

Jak już wspomnieliśmy, kosmetyki mineralne składają się z naturalnych składników. Oznacza to, że nie znajdziesz w nim żadnych chemikaliów (nie zawierają olejków, wosków, substancji zapachowych i konserwantów).

Makijaż mineralny
Fot. Pexels

Kosmetyki mineralne zawierają przezroczyste minerały, w tym tlenek cynku, dwutlenek tytanu, mikę oraz naturalne pigmenty.

Za kolor odpowiadają biel cynkowa i tytanowa – im więcej, tym jaśniejsza konsystencja. Z kolei za właściwości kryjące kosmetyków odpowiada dwutlenek tytanu. Tlenek cynku działa antybakteryjnie i może regulować wydzielanie sebum. Po dodaniu miki kosmetyki będą miały satynowy lub perłowy połysk.

Jaka jest ich trwałość?

Trwałość kosmetyków wykonanych z kosmetyków mineralnych zależy głównie od rodzaju skóry. Jeśli jest to skóra tłusta, wydzielone zostanie więcej sebum, więc każdy kosmetyk może zacznie spływać po pewnym czasie. Rozwiązaniem jest od czasu do czasu przyciśnięcie ręcznika papierowego do twarzy, aby zebrać nadmiar sebum bez uszkodzenia makijażu.

W zależności od rodzaju skóry makijaż mineralny może wytrzymać od 8 do 14 godzin. Jeśli chcesz przedłużyć trwałość makijażu, nałóż cień wilgotnym aplikatorem. Możesz nawet zanurzyć pędzel w wodzie, wymieszać go z cieniem, a następnie nałożyć go na powieki jak farbę. To idealne rozwiązanie dla neutralnych kolorów. Na tej podstawie cień pozostanie na skórze dłużej.

Czym kosmetyki mineralne różnią się od standardowych?

Zarówno kosmetyki naturalne, jak i tradycyjne mogą oczyszczać i pielęgnować naszą skórę. Jednak kosmetyki mineralne są najlepszym rozwiązaniem. Kosmetyki naturalne zawierają najczęściej detergenty, które nie są przyjazne dla skóry, a ich składnikiem są produkty ropopochodne, parafina czy olej mineralny. Są pełne sztucznych konserwantów, barwników i zapachów. Co najgorsze, kosmetyki naturalne są często testowane na zwierzętach. Wszystko to sprawia, że ​​kosmetyki naturalne najczęściej wywołują alergie, trądzik, wysypki, zaskórniki i przesuszenie skóry.

Czym kosmetyki mineralne różnią się od standardowych?
Fot. Pexels

Kosmetyki mineralne nie powodują dużego ryzyka alergii. Nasza skóra lepiej je toleruje i prawie nie ma żadnych niepożądanych reakcji na te kosmetyki. Ponadto kosmetyki mineralne w naturalny sposób wspierają naszą skórę, nadając jej witalność i zdolność regeneracji, dzięki czemu nie zatyka porów.

Makijaż należy zmywać kosmetykami do demakijażu: mleczkiem, żelem czy mydłem.

Kosmetyki mineralne można stosować w połączeniu z kosmetykami chemicznymi, np. nakładając na skórę podkład chemiczny i puder mineralny. Niestety nie można wtedy skorzystać z niektórych ich zalet – właściwości antyalergicznych czy leczniczych. Jednak ich właściwości przeciwsłoneczne są nadal zachowane.

Od początku życia skórze nie jest łatwo. W momencie narodzin jest wrażliwa i delikatna, a im jesteśmy starsi, tym bardziej jest narażona na szkodliwy wpływ. Światło słoneczne, zanieczyszczenie środowiska, wszechobecne toksyny, stres – wszystko to z czasem wpływa na wygląd naszej skóry. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy nie tylko spowolnić takie procesy jak fotostarzenie naszej skóry, która stanowi naszą naturalną barierę ochronną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here