Puszenie włosów – jak walczyć z problemem?

0
1242

Puszenie włosów to problem, który dotyka kobiet każdym wieku. Nieważne czy masz włosy proste lub kręcone. To sytuacja, która utrudnia wykonanie jakiejkolwiek stylizacji. Jak skutecznie radzić sobie z tym problemem? Sprawdź, co możesz zrobić poniżej!

 

Jeżeli kiedykolwiek spotkałaś się z problemem, jakim jest puszenie włosów, doskonale wiesz, że to dość irytująca sytuacja. Dotyka ona nie tylko panie, które mają kręcone włosy. Bardzo często decydujesz się wtedy na szybkie spięcie w postaci kucyka lub koku. Jednak warto wiedzieć, że istnieją sprawdzone sposoby, które pomogą uporać się z tym właśnie problemem. Jesteś zainteresowana konkretnymi rozwiązaniami? Koniecznie czytaj przeczytaj nasz artykuł!

Puszenie włosów – Jaka jest przyczyna problemu?

Przed przystąpieniem do rozwiązania problemu warto przeanalizować przyczynę. Dlaczego? Od tego w dużej mierze zależy skuteczność przedstawianej przez nas metody. Jakie przyczyny najczęściej możemy wymienić?

  • Wilgotne powietrze, deszcz lub mgła – te czynniki mogą bardzo łatwo powodować zwijanie się. Jest to bowiem związane z przedostawaniem się wody do struktury samych włosów.
  • Suche i zniszczone włosy – Jeśli twoje włosy są bardzo suche, będą jeszcze łatwiej zbierać wilgoć z otoczenia. To natomiast jest czynnikiem, który powoduje efekt puszenia. Niedostateczna pielęgnacja włosów – niewłaściwy dobór kosmetyków i nadmierne mycie szamponem nie tylko wysuszy włosy, ale również je osłabi powodując wypadanie.
Puszenie włosów – Jaka jest przyczyna problemu?
Fot. Pexels

Domowe i proste sposoby na puszenie włosów

Problem puszenia się, czyli suchych włosów można wyeliminować w domu. Warto stosować domowe kosmetyki, takie jak maseczki nawilżające czy odżywki na włosy. Są na to proste i naprawdę tanie metody:

  • Ocet jabłkowy – zastosowanie specjalnej płukanki może uszczelnić łuski włosów i sprawić, że będą gładkie i błyszczące. Warto również zwrócić uwagę na sposób mycia. Wypłucz włosy zimną wodą, co również wpłynie na zamknięcie łusek. Zrezygnuj z przecierania ręcznikiem, a następnie suszenia ciepłym powietrzem – delikatnie odciśnij nadmiar wody miękkim bawełnianym ręcznikiem, a następnie osusz zimnym powietrzem.
  • Olejowanie włosów – jeśli Twoje włosy są zbyt suche i zniszczone, to oczywiście wymagają odpowiedniego natłuszczenia. Można to osiągnąć dzięki bardzo popularnym i lubianym zabiegom olejowania. Koniecznie zwróć uwagę na olej arganowy, który warto przetestować. Jest on najbardziej wszechstronny, odpowiedni do wszystkich porowatości. Przed pójściem spać wystarczy wetrzeć go w wilgotne lub suche pasma włosów, pozostawić na noc. Jeśli zaś włosy będą zbyt przetłuszczone i przez to będą wyglądały nieświeżo, można je rano spłukać wodą z odrobiną odżywki.
Puszenie włosów – a może silikony?
Fot. Pexels

Puszenie włosów – a może silikony?

Silikony w kosmetykach do włosów są często niepotrzebnie krytykowane. Zapominamy, że w większości przypadków są jednak bardzo przydatne do włosów. Sprawa dotyczy zwłaszcza tych niezdyscyplinowanych i puszących się. Silikon zapobiega utracie wilgoci, dzięki czemu sam włos staje się elastyczny i lśniący. Ważne jest, aby używać kosmetyków (np. maseczek, odżywek, esencji do włosów) razem z silikonami, które można łatwo zmyć szamponami. W składzie produktu szukaj składników o nazwach: simetikon, simetikon, cyklopentasiloksan, metikon, laurylometikon, fenylotrimetikon, czy też cyklometikon. Pamiętaj też, że silikon na suchych, nieleczonych włosach może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Właśnie dlatego przed rozpoczęciem zabiegów pielęgnacyjnych koniecznie zweryfikuj stan Twoich włosów.

Odpowiednie zabezpieczenie na noc

Jeśli chcesz wygładzić puszące się włosy, ostatnią radą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest zmiana poszewki, w której zwykle śpisz. Okazuje się, że bawełniany materiał na poduszce może farbować włosy i otwierać łuskę, pozostawiając pasma włosów suche i matowe. Jedwab jest znacznie bardziej miękki – pozwala włosom ślizgać się po swojej powierzchni, dzięki czemu sam włos w konsekwencji pozostaje gładki.

 

Doskonale wiemy, że piękne włosy to marzenie wielu kobiet. Puszenie włosów to natomiast zmora, która potrafi popsuć humor. Jeżeli więc problem ten dotyczy także Ciebie, konieczne zastosuj nasze porady. Dzięki temu zauważysz różnicę i zobaczysz, że pielęgnacja włosów nie jest niczym trudnym i skomplikowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here