Najlepsza lampa do hybryd – Czym kierować się przy zakupie?

0
1208

Jesteś fanką manicure hybrydowego, który wykonywany jest w domu? A może chcesz zacząć swoją przygodę z tym zajęciem?  Najlepsza lampa hybrydowa to z całą pewnością duże udogodnienie i ogromny komfort. W jaki sposób wybrać swój ideał? Sprawdź, na co zwrócić uwagę dokonując zakupu.

 

Manicure hybrydowy zdecydowanie ma bardzo wiele zalet. Dodatkowo ten element jest również wykorzystywany przy robieniu paznokci żelowych. Warto zainwestować w trochę lepszy sprzęt, aby cieszyć się trwałymi efektami. Najlepsza lampa do hybryd – co to konkretnie oznacza? Jak dokonać dobrego zakupu, który sprawdzi się przez długie lata? Zobaczmy!

Lampy UV

To najbardziej znane rozwiązanie wśród osób, które zajmują się zdobieniem paznokci. Utwardzają żele i lakiery hybrydowe. Co ciekawe, mają one różne tryby i moce samego naświetlania. Oznacza to, że na rynku znajdziesz opcje, takie jak 9W, 18W i 36W. Z całą pewnością nie warto decydować się na najmniejszą moc. Dlaczego? Taka lampa nie będzie utwardzać lakieru tak, jakbyśmy tego chciały. Przez to manicure będzie nietrwały, co jest zdecydowanym minusem.

Decydując się na ten rodzaj lamp, wybierz najwyższą moc. To rozwiązanie pozwala na najlepsze utwardzenie lakieru w ciągu 120 sekund. Pamiętaj także, że niektóre ciemniejsze lub jasne odcienie (takie jak czarny, biały) zwykle wymagają dwukrotnie dłuższego czasu utwardzania.

Najlepsza lampa do hybryd
Fot. Pexels

Lampa LED

To kolejna bardzo popularna lampa. Kiedyś rozwiązanie te było bardzo drogie i dostępne dla nielicznych. Teraz można takie lampy zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Oczywiście również w tym przypadku moc jest bardzo ważna. Najtańsze opcje możemy znaleźć w sklepach online i kupić już za 40 zł. Oczywiście sama moc nie jest powalająca, bo wynosi 6W lub 9W. To zaś może powodować problemy z utwardzaniem lakierów hybrydowych. Ze względu na swój kształt lampa nie może równomiernie rozpraszać światła, co może powodować słabe utrwalenie lakieru, szczególnie na bokach i na końcach paznokci.

Na rynku dostępne są lampy LED o mocy: 9W 12W, 24W, 36W i 48W. Najbardziej korzystne opcje zaczynają się od 24W. W ten sposób można zapewnić, że produkt dobrze przylega do paznokci i nie ma problemu z marszczeniem lakieru. Kolejną zaletą lamp o większej mocy jest czas utwardzania nałożonego na paznokcie produktu. Standardowo wynosi on jedynie 30 sekund. Wybierając lampę o dużej mocy, gwarantujemy, że manicure pozostanie w dobrym stanie przez kilka tygodni. Oczywiście w tym momencie dużą rolę będzie odgrywał sam produkt i marka, z której korzystamy. Jednocześnie oszczędzamy też dużo czasu i energii. Tego typu rozwiązanie można zakupić już od 100 zł. Bardzo często opcja ta dostępna jest w zestawach startowych. Biorąc pod uwagę, że żarówki LED mają dłuższą żywotność, warto wydać trochę więcej pieniędzy i cieszyć się sprzętem przez naprawdę długie lata.

Najlepsza lampa do hybryd
Fot. Pexels

Najlepsza lampa do hybryd – na co zwrócić uwagę?

Zdecydowałaś się już na jedno z powyższych rozwiązań? Wspaniale! Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu?

  • Rozmiar i kształt lampy – na rynku dostępne są kompaktowe rozwiązania, które będziesz mogła zabrać w podróż, jak również duże lampy, które można wykorzystywać w domu, a nawet w salonie.
  • Rodzaj żarówek – co ciekawe, na rynku nadal dostępne są lampy typu UV z wymiennymi żarówkami. Przede wszystkim ich zaletą jest niska cena. W takim przypadku trzeba jednak liczyć się z dłuższym czasem utwardzania. Nowoczesne lampy UV/LED są zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem, w zależności od ich mocy, warstwę lakieru można wysuszyć w ciągu 30 sekund, a zastosowane żarówki są bardzo trwałe.
  • Moc – opcje, które nie przekraczają 24W sprawiają ze utwardzanie lakieru trwa dłużej. Natomiast wbudowane lampy UV LED mają zwykle moc 36W i więcej. Najbardziej ekonomiczna moc to ta w granicach od 48 do 54W.

 

Najlepsza lampa do hybryd wcale nie musi być droga. Wystarczy, by spełniała wszystkie Twoje oczekiwania. Zdecydowanie warto postawić na rozwiązanie o mocniejszej mocy. Wszystko to dla Twojej wygody i komfortu pracy z paznokciami. Ostatecznie wybór należy do Ciebie! Jesteśmy pewni, że dokonasz najlepszego zakupu i będzie on służył bez jakichkolwiek usterek przez długie lata. Zadbane i zdrowe paznokcie to pewnego rodzaju wizytówka, a domowy komplet, razem z lampą pomogą Ci w odpowiednim zadbaniu o ten właśnie aspekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here