Jak się robi paznokcie hybrydowe?

0
1432

Manicure hybrydowy jest trwalszy od tradycyjnego. Właśnie dlatego coraz częściej decydujemy się na to rozwiązanie zamiast lakierów tradycyjnych. Zabieg można przeprowadzić w domowym zaciszu. Wystarczy podstawowy sprzęt! Jak się robi paznokcie hybrydowe? Dokładną instrukcję znajdziesz poniżej!

 

Paznokcie hybrydowe to w miarę prosta metoda zdobienia paznokci. Jest to powód, dla którego coraz częściej kupujemy domowe zestawy do wykonywania zdobień. Wystarczy lampa UV lub LED oraz odpowiedni zestaw lakierów, baz i utwardzaczy. Jak się robi paznokcie hybrydowe? Zobaczmy!

Jak się robi paznokcie hybrydowe?
Fot. Pexels

Czego będziesz potrzebować?

Warto zacząć od zupełnych podstaw. Oprócz umiejętności pracy z lakierami do wykonania hybryd konieczne będą:

 • Lampa LED lub UV – pierwszym elementem będzie lampa. Lakier pod wpływem światła z lampy utwardza się w czasie od 30 do 60 sekund.
 • Baza – wymagane jest nakładania podkładu bezpośrednio na płytkę paznokcia.
 • Lakier hybrydowy – można nakładać tylko na utwardzone bazą podłoże.
 • Pilnik do paznokci – dzięki opiłowaniu pilniczkiem paznokcie nabierają odpowiedniego kształtu.
 • Blok polerski – przeznaczony do matowania płytki paznokcia. Dzięki niemu baza będzie lepiej się trzymać.
 • Drewniane patyczki i metalowe cążki – dzięki tym dwóm akcesoriom możesz usunąć i odciąć wystającą skórę.
 • Wacik bezpyłowy – poprawia efekt czyszczenia po stępieniu się płytki, nie pozostawiając kurzu. Muszą być namoczone w detergencie.
 • Cleaner – płyn do czyszczenia i odtłuszczania płytki paznokcia.

Jak się robi paznokcie hybrydowe?

Poniżej znajdziesz instrukcję, która krok po kroku pokaże Ci, w jaki sposób zrobić Twoje pierwsze hybrydy:

 • Przygotuj płytkę paznokcia – usuń stary lakier, uformuj go pilnikiem papierowym lub szklanym i usuń naskórek.
 • Miękkie zmatowienie płytki – za pomocą kostki polerskiej należy delikatnie zmatowić płytkę paznokcia, co zwiększy przyczepność bazy i lakieru. Pamiętaj, że należy zmatowić cały paznokieć. Nie pomijaj okolicy tuż przy opuszkach palców.
 • Odtłuszczanie płytki – nasącz bezpyłowy wacik w płynie z detergentem i dokładnie przetrzyj wszystkie paznokcie, które wcześniej przygotowałaś.
 • Aplikacja bazy – nałóż cienką warstwę bazy. Następnie należy utwardzić ją w świetle UV przez 2 minuty lub w świetle LED przez 30 sekund.
 • Nałożenie koloru – w tym kroku należy rozprowadzić warstwę lakieru hybrydowego, utwardzić w świetle UV przez 2 minuty lub w świetle LED przez 30 sekund. Warto powtórzyć ten konkretny krok dla uzyskania głębszego i mocniejszego koloru.
 • Aplikacja utwardzacza – w tym punkcie nakładamy warstwę lakieru TOP i następnie utwardzamy w lampie UV 2-3 minuty lub w lampie LED 30-60 sekund.
 • Oczyszczenie cleanerem – dopiero po tej czynności wcześniej nałożone warstwy wyschną.

Dzięki tym 7 krokom Twój manicure hybrydowy będzie gotowy, a Ty będziesz cieszyć się z samodzielnie wykonanej pracy! Właśnie dlatego warto spróbować!

Jak się robi paznokcie hybrydowe?
Fot. Pexels

Zalety hybryd

Czasami zastanawiamy się nad tym, czy też wybrać hybrydy, a może postawić na żele. Wiesz już jak się robi paznokcie hybrydowe. A jakie są zalety takiej metody stylizacji? Przede wszystkim będziesz mogła wzmocnić płytkę paznokcia. Dzięki temu po pewnym czasie stanie się ona bardziej odporna na wszelkie uszkodzenia. Dodatkowo decydując się na hybrydy, będziesz cieszyć się paznokciami trwałymi, bez pęknięć i zadrapań. Warto również wziąć pod uwagę naturalny połysk, który wygląda o wiele lepiej niż w przypadku lakierów standardowych. Co ciekawe, prawidłowo wykonana i usunięta hybryda nie uszkodzi Twoich paznokci. Wręcz przeciwnie! Sprzyjają one wzrostowi i pomagają zachować piękny kształt samej płytki. Ostatnią zaletą jest również fakt, że w przeciwieństwie do zwykłych lakierów, lakiery hybrydowe nie wysychają w butelce, co może przynieść sporo oszczędności.

Jak się robi paznokcie hybrydowe? Ostatecznie to wcale nie takie trudne! Wystarczy podstawowy sprzęt, odrobina cierpliwości i zdolności manualnych. Doskonale wiemy, że własnoręcznie wykonany manicure przynosi wiele satysfakcji. Z czasem także uczymy się coraz bardziej precyzyjnych wzorów, które cieszą oko. Życzymy powodzenia w nauce i najlepszych efektów na paznokciach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here