Żel czy hybryda – Co wybrać?

0
1328

Zadbane dłonie i starannie wykonany manicure to nasza wizytówka. Na rynku produktów, urządzeń i metod robienia paznokci jest natomiast całkiem sporo. Żel czy hybryda? Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na to właśnie pytanie, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Jesteśmy pewni, że rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

 

Pierwsza wizyta w celu wykonania profesjonalnego manicure może być odrobinę stresująca. Co mam wybrać? Żel czy hybryda? Czym się różnią te dwie propozycje? Co lepiej wybrać i co bardziej się opłaca? Poniżej znajdziesz najważniejsze kwestie związane z tym tematem. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu dokonasz najlepszego wyboru!

Manicure hybrydowy

Główną zaletą manicure hybrydowego jest jego trwałość. Dobrze wykonany utrzymuje się na paznokciach nawet do dwóch tygodni. Możesz zadbać o swoje dłonie i stopy u kosmetyczki, podczas wypadu na miasto, albo zakupić własny zestaw i wykonywać go samodzielnie. Do wykonania zabiegu potrzebna jest lampa LED lub UV oraz zestaw specjalnych lakierów. Ceny są zazwyczaj bardzo atrakcyjne. Najtańszy zestaw zakupisz nawet za 70 zł. My jednak zalecamy odrobinę droższe rozwiązania, czyli te, które można zakupić od 100 zł wzwyż.

Żel czy hybryda?
Fot. Pexels

Jest to najlepsze rozwiązanie dla dziewczyn, które dopiero zaczynają robić profesjonalne paznokcie w domowym zaciszu. Dzięki tej metodzie można lekko przedłużyć płytkę, ale głównym celem jest wzmocnienie paznokci i poprawa ich kondycji. Hybrydy polecane są osobom, których płytki paznokcia są kruche i bardzo delikatne. Razem z odpowiednią pielęgnacją można wiele osiągnąć.

Aby usunąć hybrydy, wystarczy aceton. Istnieje mit, że podczas tego procesu paznokcie zawsze zostaną zniszczone. To nieprawda! Wystarczy zrobić to umiejętnie i delikatnie.

Manicure żelowy

Paznokcie żelowe to jedna bardzo ciekawa technika przedłużania oraz zdobienia paznokci. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które borykają się ze słabymi i łamliwymi paznokciami. Aby wykonać taki manicure będziesz również potrzebowała lampy UV lub LED. Dzięki niej światła utwardzisz ​​żel, który nakłada się na płytkę.

Żel pozwala na wykonanie na paznokciach niemal nieograniczonej liczby wzorów i zdobień. Żywotność żelu to aż 4 tygodnie. Dodatkowo jest on odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne, dlatego jest idealnym wyborem dla kobiet, które wykonują wiele prac domowych. Dodatkowo, gdy paznokcie trochę odrosną można uzupełnić brakujący materiał na płytce.

Żel czy hybryda?
Fot. Pexels

Żel czy hybryda?

Manicure hybrydowy polecany jest posiadaczom mocnych paznokci, które można w dość łatwy sposób zapuścić. Wystarczy zakupić całkiem tani zestaw startowy i rozpocząć swoją przygodę z takim działaniem. Jeśli chodzi o stopień trudności tych technik, żele są znacznie bardziej skomplikowane. Natomiast usunięcie hybryd jest o wiele prostsze niż usunięcie żeli. zaś chcesz postawić na długotrwały efekt wybierz żele. To także dobry wybór dla właścicieli o bardzo krótkich paznokciach, delikatnych lub w złym stanie. Na rynku produktów do paznokci jest wiele rodzajów żeli: nabłyszczających, stylizacyjnych, brokatowych i kolorowych. Dzięki tej różnorodności na płytce można wyobrazić sobie nawet najbardziej szalone efekty wizualne.

Ile kosztuje manicure?

Oczywiście nie każdy będzie robił paznokcie samodzielnie. Coraz chętniej decydujemy się na wizytę u specjalistki. Jakie są ceny takich zabiegów? Jeśli chodzi o koszt żeli, to cena zabiegu z wydłużeniem i ozdobieniem wynosi od 100 do nawet 250 zł. Na ich wykonanie musimy zarezerwować około 2 godzin. W przypadku hybryd, bez przedłużania zapłacimy od 50 do około 150 zł.

 

Hybrydy czy żele? Wybór powinien zależeć od Ciebie. Z całą pewnością wiesz, w jakim stanie są Twoje paznokcie. Czy są łamliwe i słabe, a może mocne i zadbane. W pierwszym przypadku wybierz żele. Natomiast pozostałe przypadki będą idealne dla hybrydy, z którą jest mniej pracy. Dodatkowo hybrydy możesz zrobić samodzielnie, bez wielu szkoleń. Ostatnią kwestią będzie również Twój budżet. Dopasuj rozwiązanie do własnych możliwości. Liczy się końcowy efekt i Twoja satysfakcja. Pamiętaj, że w każdym z tych przypadków Twoje paznokcie będą wyglądać po prostu pięknie, a to przecież najważniejsze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here