Zniszczone włosy – sprawdź, czy popełniasz te błędy!

0
1314

Patrząc w lustro zastanawiasz się, dlaczego Twoje włosy nie są idealnie gładkie? A może borykasz się ze zniszczeniami, które spędzają Ci sen z powiek. Zniszczone włosy zazwyczaj są skutkiem nieprzemyślanych działań. Jakie błędy w pielęgnacji na to wpływają? Sprawdź niżej!

 

 

Zniszczone włosy utrudniają dokonywanie ciekawych stylizacji i sprawiają, że nasza pewność siebie jest coraz mniejsza. Traktujemy je jako nasza wizytówkę i element, którym możemy wyrazić swój charakter. To właśnie dlatego stawiamy na regularną koloryzację, podcinanie czy nawet wymyślne dredy lub warkoczyki. Zauważyłaś, że Twoje włosy się puszą? Czy wiedziałaś, że wiele w tym przypadku zależy od Ciebie? Koniecznie sprawdź, czy popełniasz te błędy w pielęgnacji! Zobacz, czy właśnie dlatego miewasz czasami zniszczone włosy!

 3 grzechy, które popełniasz podczas mycia włosów

Czy mycie głowy i włosów wpływa na ich kondycję? Oczywiście, że tak! Możesz im w tym momencie zaszkodzić aż na 3 sposoby. Jakie?

 3 grzechy, które popełniasz podczas mycia włosów
Fot. Pexels
  • Zbyt częste mycie – Nie ma reguły co do częstotliwości mycia szamponem, ponieważ zabieg ten zależy głównie od osobistych preferencji. Należą do nich rodzaj i struktura włosów, fryzury, a także sam styl życia. Włosów nie trzeba myć codziennie. Jeśli jednak dla niektórych osób ważne jest codzienne czyszczenie głowy, pamiętaj, aby używać w tym celu wyłącznie łagodnych detergentów. Często używane szampony nie powinny zawierać silnych detergentów, takich jak SLS czy SLES. Z jednej strony są to niezbędne składniki, ponieważ bez nich trudno jest skutecznie oczyścić włosy i skórę głowy, ale zbyt częste stosowanie mogą powodować ich odwodnienie.
  • Zbyt rzadkie mycie – pamiętaj, że także zbyt długie przerwy między kolejnymi myciami spowodują gromadzenie się wszelkich zanieczyszczeń i nadmiaru sebum na włosach i skórze głowy. To natomiast sytuacja bardzo niekorzystna.
  • Zbyt gorąca lub zbyt zimna woda – zarówno gorąca, jak i zimna woda używane podczas zabiegów kosmetycznych zdecydowanie nie są dobre dla naszych włosów. Woda nie powinna być zbyt gorąca, ponieważ spowoduje pęcznienie łodygi włosa i uszkodzenie jego łuski. Ponadto gorąca woda pobudza gruczoły łojowe i przyspiesza produkcję sebum. Jest to działanie, przez które włosy i skóra głowy szybciej się przetłuszczają. Z drugiej strony zbyt zimna woda powoduje, że warstwa rogowa naskórka w ogóle się nie otworzy, a cenne składniki szamponu czy odżywki nie wnikną w strukturę włosa. Zimna woda po prostu uszkadza mieszki włosowe. To natomiast powoduje nadmierne i zwyczajnie niechciane wypadanie włosów.

Zniszczone włosy, a suszarka, zabiegi i stylizacje

Susząc każde włosy ważne jest to, w jaki sposób kierujemy nadmuch suszarki. Źle wykonywane suszenie sprawia, że łuski się otwierają i matowieją. Dlatego należy zapamiętać, że odpowiednie wykonywanie tej czynności polega na kierowaniu podmuchu powietrza zgodnie z kierunkiem wzrostu. Natomiast powietrze w suszarce powinno być chłodne.

 3 grzechy, które popełniasz podczas mycia włosów
Fot. Pexels

Wszelkie zabiegi mechaniczne i chemiczne spowodują pogorszenie kondycji włosów. Do takich działań możemy zaliczyć między innymi: prostowanie, kręcenie lokówką, suszenie, trwała ondulacja lub farbowanie. Warto wiedzieć, że keratyna jest niezwykle ważnym składnikiem budulcowym. Odpowiada głównie za dobrą kondycję i zdrowy wygląd włosów. Dobrze więc zadbać o odpowiednie odżywienie po wykonanych zabiegach, ale jednocześnie z zachowaniem umiaru.

Nadmiar kosmetyków na włosach sprawi, że fryzura będzie optycznie cięższa i mniej atrakcyjna, a same włosy szybciej będą się przetłuszczać. W codziennej pielęgnacji włosów warto więc stosować lekki środek do stylizacji, który nie obciąża włosów. Dotyczy to również użycia zbyt dużej ilości oleju, sera lub maski. Lepiej jest używać sprawdzonego kosmetyku, zamiast używać wielu różnych środków jednocześnie. Wszystko po to, aby zachować naturalną fryzurę i zachować świeżość włosów przez długi czas.

 

Zniszczone włosy na szczęście można zregenerować. Najważniejsze jest znalezienie przyczyny problemu. Następnie zostają działania, które nie są bardzo skomplikowane. Wystarczy odrobina cierpliwości i dobranie odpowiednich kosmetyków. Dzięki takiemu połączeniu będziesz mogła cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami, które będą zachwycać innych, ale również i Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here