Kontener izoterma na kurnik

0
856

Nowe życie nie tylko w małych projektach

Moda na recykling jest powszechna już od dawna. Wiele osób chwili się swoimi pomysłami na ponowne wykorzystanie pojemników, kartonowych pudełek czy słoików. Pomysłów jest cała masa również dla dzieci. Krafty wszelkiego rodzaju, pozwalające zrecyklingować stare wytłoczki czy tutki po papierze toaletowym cieszą się ogromnym zainteresowaniem w domach i przedszkolach. Niestety nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że taki kreatywny recykling jest możliwy również na znacznie większych gabarytach, czego świetnym przykładem są kontenery izotermy.

Spryt mini i maxi

Od paru lat nabiera w siłę również moda na minimalizm. Mikro apartamenty i mikro domki cieszą się ogromną sympatią wśród odważnych projektantów i sprytnych dekoratorów wnętrz. Innowacyjnym i niezwykle efektownym rozwiązaniem okazało się przemienianie na nowoczesne mini domy starych kontenerów a czasem, niektórzy idą nawet krok dalej i z takich kontenerów tworzą pełnowymiarowe domy o nowoczesnym designie a co więcej, pozwalającym na ogromne oszczędności na budowie. Watro zwrócić uwagę, że kontenery izoterma dają ogromne pole do popisu dla każdego, kto szuka tanich rozwiązań w nurcie zero waste. Wykorzystanie ich do stworzenia np. domku na działce jest w zasięgu ręki każdego, a miłośnicy zwierząt mogą skorzystać z możliwości, jakie dają i na przykład, łatwo przemienić kontener izoterma na kurnik. W takim projekcie ekologia spotyka się z praktycznością i pozwala na puszczenie wodzy swojej kreatywności.

Od marginesu do wiralu

Znalezienie materiału do wykonania takich projektów dziś nie jest już tak skomplikowane, jak jeszcze kilka lat temu, kiedy to trzeba było nieco znajomości, aby kontener w dobrym stanie kupić. Dziś pojawia się coraz więcej oficjalnych sprzedawców, którzy znacznie ułatwiają takie projekty. Stworzenie przyjemnego azylu dla stada kur może rozpocząć się na przykład na g-con.pl, gdzie opisano, jak zabrać się do takiego przedsięwzięcia, co na pewno ułatwi rozpoczęcie prac. Zdając sobie sprawę z możliwości, jakie daje ponowne wykorzystywanie elementów nawet tego gabarytu, można tworzyć unikatowe konstrukcje, ale i spełnić swoje marzenia o własnym domu, sprytnie dostosowując się do obecnej sytuacji na rynku budowlanym. Oszczędności i możliwości, jakie zapewnia kreatywne podejście do tego typu projektów, zawsze owocuje nowoczesnymi i niepowtarzalnymi konstrukcjami.

Masę inspiracji łatwo znaleźć w Internecie, gdzie projekty wykorzystujące kontenery pojawiają się coraz częściej i dają nadzieję, że coraz więcej osób zda sobie sprawę, jak bardzo niezagospodarowanym surowcem nadal są te konstrukcje, które tylko czekają na nadanie im nowego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here