Dobra suszarka do włosów – wybierz to, co najlepsze!

0
1179

Dobra suszarka do włosów decyduje o wyglądzie i kondycji włosów. Producenci oferują coraz więcej opcji i rozwiązań. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup warto sprawdzić poszczególne parametry. Jak wybrać najlepiej? To może okazać się prostsze niż myślisz!

 

 

Suszenie włosów to czynność, którą niektóre panie wykonują każdego dnia. Dobrze więc wybrać sprzęt o lepszej jakości, dzięki któremu unikniemy niszczenia się włosów. Na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu, aby być ostatecznie zadowolonym? O wszystkim opowiadamy poniżej!

Suszarki dostępne na rynku

Na sklepowych półkach można znaleźć domowe suszarki do włosów oraz suszarki do włosów do salonów fryzjerskich. Rodzaj suszarki zależy od Twoich potrzeb. Jeśli z suszarki będzie korzystać tylko kilka osób to taki sprzęt użytku domowego będzie niezawodnie służyć przez wiele lat. Jednak nic nie jest w stanie przeszkodzić Ci w zakupie profesjonalnych rozwiązań, które wykorzystasz we własnej łazience. Taki sprzęt ma wiele zalet. Natomiast przy takim zakupie trzeba się również liczyć z wyższym kosztem.

Dobra suszarka do włosów – wybierz to, co najlepsze!
Fot. Pexels

Czym się różni suszarka domowa od tej profesjonalnej? Przede wszystkim silniki, w które są wyposażone, różnią się od zwykłych domowych suszarek. Mechanizmy te muszą codziennie pracować przez wiele godzin. Obudowa suszarki w salonie jest również mocniejsza. Wykonane są one z bardzo wytrzymałych materiałów.

Dobra suszarka do włosów – co powinna posiadać?

Zamierzasz zakupić nowy sprzęt, który będziesz używać kilka razy w tygodniu? Koniecznie zobacz, na jakie elementy warto zwrócić uwagę. Dzięki temu zapobiegniesz nieprzyjemnym niespodziankom, na przykład w postaci puszących się włosów. No dobrze! Co powinna zawierać dobra suszarka do włosów?

  • Funkcja jonizacji – ta cecha znacząco wpływa na wygląd włosów, dlatego coraz więcej suszarek do włosów ma wbudowane jonizatory nadmuchowe. Naładowane jony ujemne mają działanie antystatyczne, dzięki czemu mogą zapobiegać elektryzowaniu się. Dodatkowo wygładzają łuski, nadając im gładkość i połysk. Dzięki tej funkcji układanie włosów staje się łatwiejsze.
  • Dyfuzor – to rodzaj osłony na wylocie suszarki do włosów. Ma dość dużą średnicę i umożliwia stosowania wielu technik stylizacji włosów. Przede wszystkim dyfuzor jest niezastąpiony w podkręcaniu włosów. Może być również używany do nadawania objętości i podnoszenia włosów od nasady. Z tego powodu najlepiej zastosować dyfuzor z długimi wypustkami. Sprawność nawiewnika zależy głównie od mocy suszarki, dlatego warto pomyśleć o zakupie modelu o mocy min. 1000 W.
  • Moc – należy ją dobrać do długości i grubości włosów. Do włosów długich i grubych, które chcą szybko schnąć, zaleca się stosowanie suszarki do włosów o mocy przekraczającej 2000 W. W przeciwnym razie bez problemu wystarczy suszarka do włosów o mocy około 1500 W.
  • Regulacja temperatury – modele dostępne na rynku mają zwykle dwie lub nawet sześć zmian temperatury powietrza nawiewanego.
Dobra suszarka do włosów – wybierz to, co najlepsze!
Fot. Pexels

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Większość klasycznych suszarek do włosów ma zwykłe plastikowe osłony wydechu. Jednak wylot powietrza niektórych nowoczesnych suszarek do włosów jest pokryty specjalną powłoką pielęgnacyjną. Suszarka z powłoką ceramiczną zapewnia równomierny rozkład temperatury powietrza podczas suszenia włosów. Dlatego nie będą się przegrzewać. Suszarka z powłoką jest natomiast źródłem jonów ujemnych. Dzięki nim łuska włosa zamyka się szybciej, a elektryzacja włosa zostaje zmniejszona. Opcja z powłoką keratynową powoduje, że substancja ta w trakcie suszenia wniknie w strukturę włosa, zwiększając tym samym jego wytrzymałość i nadając mu lśniący i zdrowy wygląd. Jeżeli więc zależy Ci na tym, co najlepsze zastanów się nad jednym z wyżej przedstawionych rozwiązań.

 

Dobra suszarka do włosów to świetna inwestycja. Pozwala na zachowanie pięknego wyglądu Twojej fryzury i przede wszystkim spełnia swoją podstawową funkcję. Z całą pewnością dbanie o włosy jest ważne i potrzebne. Warto więc dokonać przemyślanego wyboru. W końcu sprzęt ten będzie nam towarzyszył przez kolejnych kilka lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here