Jakie powinny być dobre farby do włosów?

0
1478

Farby do włosów są używane do trwałej zmiany koloru włosów. Jednak częste czynność ta może wysuszyć włosy. Właśnie dlatego warto wybierać dobre farby do włosów. Co będzie najlepszym wyborem oraz na co konkretnie zwracać uwagę przy dokonywaniu zakupu? Zobaczmy!

 

 

Farbowane włosy w dzisiejszych czasach już nikogo nie dziwią. Często widzimy coraz bardziej szalone barwy, takie jak róże, fiolety czy niebieskie odcienie. Częsty zabieg koloryzacji może zniszczyć strukturę włosów. Właśnie dlatego dobrze jest wybierać lepsze rozwiązania. Jak możemy określić, czy dany preparat będzie idealnym rozwiązaniem? Czy na rynku są dostępne dobre farby do włosów? Zweryfikujmy to!

Na co uważać przy dokonywaniu wyboru?

Wybór farby do włosów może być dużym wyzwaniem. Spośród wielu marek i odcieni musimy wybrać odcień, który może zakryć naturalne tony bez obciążania łuski włosa. Coraz więcej firm zajmujących się farbowaniem włosów wycofuje się ze sprzedaży produktów zawierających amoniak.  Dlaczego? Osłabia on strukturę włosów i wysusza je. Bardzo często skutkiem takiego działania jest puszenie się włosów. To samo dotyczy MEA lub monoetyloaminy. Dodatkowo wiele farb do włosów zawiera również alergeny i czynniki rakotwórcze. Nikiel, siarczan, parabeny, chlorowodór i fenylenodiamina to substancje, których należy unikać. Jeśli chodzi o silikony, fryzjerzy są podzieleni. Z jednej strony sprawia, że ​​włosy stają się lśniące i gładkie w dotyku, z drugiej zaś substancje obciążają je. Jeśli więc zdecydujesz się nie używać silikonowych farb do włosów, unikaj substancji kończących się na -metikon, -silikon, -siloksan i -silanol.

Jakie powinny być dobre farby do włosów?
Fot. Pexels

Dobre farby do włosów – jak wybrać najlepiej?

Opakowanie każdej farby do włosów zawiera szczegółowe instrukcje jej stosowania. Istnieją pewne środki ostrożności, o których należy pamiętać podczas farbowania włosów w domu. Co należy zrobić? Przed rozpoczęciem farbowania dobrze jest oczyścić uszy i skórę wzdłuż linii włosów kremem. Dzięki temu farbę można łatwo usunąć. Aby pofarbować włosy, dobrze jest założyć ręcznik lub stary T-shirt na ramiona.  Jeśli jesteś blondynką i chcesz wrócić do naturalnych odcieni, nie kupuj farby o nazwie „naturalny blond”. W większości przypadków włosy tak farbowane będą miały kolor zielony. Wybierz podobne kolory, ale nie wybieraj tych „naturalnych”.

Do przydatnych akcesoriów dołączonych do opakowania farby do włosów należą również specjalny aplikator i odżywka. Niektóre preparaty zawierają również pojemniki do mieszania farb lub pędzli. Warto więc z tego korzystać, aby ułatwić sobie działanie. Pamiętaj, że każdy czynnik, który ułatwia pracę powoduje, że efekt końcowy będzie jeszcze lepszy.

Jak wybierać farby?
Fot. Pexels

Jak wybierać farby?

Jeśli jesteś blondynką i marzysz o pomalowaniu włosów na czarno, nie kupuj od razu ciemnej farby. Czerń jest bardzo mocnym pigmentem. W razie wątpliwości nie tylko trudno ją zlikwidować, ale malowanie od bardzo jasnych do bardzo ciemnych włosów spowoduje zwyczajnie spalenie włosów. Zniszczone włosy natomiast bardzo długo doprowadza się do normalnego stanu. Najlepiej wybrać brązowy, a następnie zmienić kolor na czarny. Wszystko po to, aby przyzwyczaić nasze włosy i ich nie zniszczyć. Kupując farbę do włosów pamiętaj również, że odcień wskazany na opakowaniu może różnić się od odcienia rzeczywistego. Zwykle efekt jest ciemniejszy niż obiecany przez producenta odcień. Dodatkowo zwróć uwagę, czy konkretny kolor farby do włosów pasuje do Twojej cery. Warto także pamiętać, że niektóre barwniki nie pokryją siwych włosów lub nie zaleca się ich farbowania pod koniec rozjaśniania.

 

Dobre farby do włosów to produkty, które idealnie spełnią Twoje potrzeby. Nie zawierają one amoniaku i innych szkodliwych substancji. Dzięki temu włosy zachowują zdrowy wygląd i nie wypadają. Jeżeli chcesz powierzyć koloryzację specjaliście, udaj się do sprawdzonego fryzjera. Pamiętaj jednak, że nie ma nic złego w samodzielnym farbowaniu. Wystarczy zrobić to z odpowiednią uwagą i dobrym przygotowaniem. Dzięki temu Twoje włosy będą piękne i wyraziste!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here