Malowanie włosów – Jak zrobić to dobrze?

0
1285

Samodzielne malowanie włosów ma wiele zalet. Jest to bardzo szybkie, zupełnie wygodne i przede wszystkim niedrogie. Jak zrobić to w sposób, który zagwarantuje najlepsze efekty? Czy możemy wykonać domową koloryzację w taki sposób, jak w salonie fryzjerskim?

 

Farbowanie włosów jest codziennością wielu kobiet. Lubimy korzystać z możliwości, które są ogólnodostępne. Nieważne czy właśnie eksperymentujemy z naszym wyglądem, czy też chcemy odświeżyć kolor. Za każdym razem malowanie włosów jest możliwe do wykonania w domowym zaciszu. Jak zrobić to dobrze? Trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów!

Ważny dobór koloru!

Przede wszystkim dopasuj wybrany przez Ciebie kolor farby do cery, którą posiadasz. Efekt ten można osiągnąć, zmieniając oryginalny kolor o 2-3 tony. Jeśli jak większość Polek jesteś chłodną brunetką lub blondynką o jasnej porcelanowej karnacji, wybierz chłodne odcienie farby. Blondynki będą wyglądać dobrze w kolorze szarym i platynowym, a także w odcieniu mahoniowym. Jeśli Twoja skóra ma ciepłe kolory użyj ciepłych kolorów, koniecznie wypróbuj kolorów w odcieniach złotego, miodowego, miedzianego, złotobrązowego. Unikaj natomiast odcieni, które uwydatniają przebarwienia skóry, np. czerwony nie jest dobry dla widocznych naczynek, a ciepły blond nie będzie idealnym rozwiązaniem dla szarej, zmęczonej skóry.

Malowanie włosów – poznaj dostępne opcje
Fot. Pexels

Malowanie włosów – poznaj dostępne opcje

Warto wiedzieć, że skład preparatu decyduje o trwałości koloru. Jeśli chcesz zaszaleć na kilka dni, umyj włosy specjalną płukanką lub szamponem. Rozwiązanie to nie zawiera amoniaku, dzięki czemu pigment nie wniknie w głąb włosa. Sam preparat zostanie natomiast zmyty po 6-8 prysznicach. Mocniejsze szampony i kremy kolorowe utrzymują się dłużej – kolor utrzymuje się do 28 myć. Dzięki temu preparatowi możesz rozjaśnić lub przyciemnić włosy o 1-2 odcienie. Ostatnią opcją są farby. W tym przypadku możesz wręcz dowolnie zmieniać kolor. Dlaczego? Produkty te zawierają amoniak, który silnie działa na włosy i pozwala pigmentowi wniknąć do wnętrza.

Odpowiednie przygotowanie

Najpierw zregeneruj zniszczone włosy, w przeciwnym razie farba wniknie nierównomiernie we włosy. Musisz wzmocnić strukturę włosów, nawilżyć i wygładzić ich naskórek. Nie myj włosów wcześniej. Najlepiej umyć włosy już 2 dni przed farbowaniem. Powstanie wtedy naturalna powłoka lipidowa, która ochroni włosy i skórę głowy przed składem chemicznym farby. Pamiętaj również, że producenci często zmieniają skład farby. Jeśli wcześniej nie miałeś żadnych reakcji alergicznych, najlepiej jest to za każdym razem przetestować.

Jak wykonać prawidłowe malowanie włosów?

Przede wszystkim farbę należy nakładać bezpośrednio po wymieszaniu składników. Jest to konieczne, ponieważ cząsteczki barwnika wchodzące w kontakt z utleniaczem szybko reagują. Jeśli nie zastosujesz go w ciągu 5-10 minut, farba może nie działać dobrze. W przypadku włosów długich warto przygotować 2 opakowania. Natomiast w przypadku, w którym pozostaną resztki farby, wyrzuć ją. Farbowanie włosów jest wieloetapowe. Jeśli zbyt szybko spłukujesz preparat, może się okazać, że kolor włosów jest inny. Może być również nierówny lub w ogóle niewidoczny.

Malowanie włosów – poznaj dostępne opcje
Fot. Pexels

Na koniec odżywka!

Nie zapomnij nałożyć odżywki. To może zapobiec wypadaniu włosów. Takie preparaty są bardziej skoncentrowane niż odżywka do włosów stosowana codziennie i są teraz dołączane do każdej farby. Jego zadaniem jest domknięcie łusek po zabiegu. Możesz także zakryć głowę czapeczką z folii aluminiowej, a następnie owinąć ją ciepłym ręcznikiem. Dzięki temu każdy składnik ciepła wniknie głębiej.

 

Farbowanie włosów w domu nie jest specjalnie skomplikowane. Dobrze dobrany kolor, producent farby oraz odpowiednie przygotowanie pozwolą na szybkie i skuteczne wykonanie zabiegu. Z całą pewnością warto pamiętać, że taka interwencja, jak malowanie włosów wpływa także na strukturę włosa. Właśnie dlatego należy stosować się do instrukcji, które są każdorazowo dołączane do opakowania z preparatem. Tylko wtedy można mieć pewność, że ostateczny efekt będzie zadowalający.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here