Zauważa się coraz więcej schorzeń ortopedycznych u coraz większej ilości Polaków. Dlatego tak ważne jest to, aby jak najszybciej docierać do wykwalifikowanych specjalistów i usłyszeć diagnozę. Niestety w wielu przypadkach, gdy trafiamy na państwowy SOR lub do przychodni, musimy liczyć się z tym, że kolejka jest długa i nie od razu będziemy mogli skorzystać z pomocy ortopedy.
Szybką pomoc otrzymujemy w Warszawie. Działa tu nie tylko szpital ortopedyczny, ale dostępna jest również przychodnia, gdzie przyjmuje także ortopeda dziecięcy, kardiolog, neurolog lub dietetyk. Klinika jest wyposażona w nowoczesne urządzenia diagnostyczne oraz te wykorzystywane podczas zabiegów operacyjnych.
Co oferuje pacjentom poradnia ortopedyczna Warszawa?
Wielu pacjentów, u których występują bóle związane z narządem ruchu, niekoniecznie zawsze jest świadomych tego, do jakiego specjalisty należy się zgłosić. Jeżeli nigdy wcześniej nie występowały u kogoś problemy ortopedyczne, to w pierwszym odruchu korzysta się z lekarza rodzinnego. Internista niestety nie ma tak rozległej wiedzy jak specjalista, którego oferuje poradnia ortopedyczna. Warszawa jest ceniona właśnie z uwagi na dostępność do specjalistów i szybkie diagnozowanie chorób.
Natychmiastowa reakcja specjalisty oraz dobór odpowiednich metod leczenia nie byłyby jednak możliwe, gdyby nie dostępność na miejscu do nowoczesnej diagnostyki obrazowej. Centrum medyczne zatrudnia wykwalifikowanych diagnostów z dużym doświadczeniem zawodowym, którzy obsługują zaawansowane i nowoczesne aparaty do wykorzystywania badań. Wykonać można RTG, USG, tomografię komputerową, a także badanie rezonansem magnetycznym.
Kiedy potrzebny jest ortopeda dziecięcy?
Coraz powszechniej występującym zjawiskiem są także problemy u najmłodszych pacjentów. Dzieci i to nawet te najmłodsze coraz częściej zmagają się z dolegliwościami bólowymi wynikającymi na przykład ze skrzywienia kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest, aby swoją opinię wówczas wydał właśnie ortopeda dziecięcy. Im wcześniej zostanie wykryta skolioza lub inne jednostki chorobowe, tym prędzej będzie można zadecydować o rodzaju leczenia.
Najczęściej u najmłodszych zalecane jest leczenie zachowawcze. U dzieci kości są dosyć miękkie i w wielu przypadkach wystarczy tylko rehabilitacja i fizjoterapia. Najważniejsza jest jednak szybka reakcja rodziców i skontaktowanie się ze specjalistą. Żadne objawy bólowe nie mogą być ignorowane. Szybka reakcja to skuteczne przeciwdziałania rozwojowi zwyrodnień.