Jak dbać o zęby? Pokaż piękny uśmiech!

0
1197

Piękny uśmiech dodaje pewności siebie. Dodatkowo osoby, które częściej się uśmiechają są lepiej postrzegane i czuję się zwyczajnie bardziej szczęśliwe. Oczywiście do tego dochodzą aspekty zdrowotne.  Właśnie dlatego warto zadbać o uzębienie. Jak dbać o zęby, aby zachwycać zdrowym wyglądem? Zobacz, czytając ten artykuł!

 

Jak dbać o zęby? Możesz pomyśleć, że wystarczy szczotkowanie dwa razy dziennie i wizyta u dentysty, gdy coś nas zaboli. Nic bardziej mylnego! Dbanie o piękny uśmiech to coś więcej! Zobacz, co konkretnie możesz zrobić, aby cieszyć się pięknym i lśniącym uśmiechem każdego dnia.

Higiena to podstawa!

Zacznij od codziennej higieny jamy ustnej i zadbaj o piękny i zdrowy uśmiech. Myj zęby co najmniej dwa razy dziennie przez 2-3 minuty. Warto pamiętać o używaniu nici dentystycznej. Pomoże w usunięciu resztek pokarmów w szczelinach między zębami. Pamiętaj, że nie mogą dotrzeć tam tradycyjne szczoteczki. Dlaczego nitkowanie jest tak ważne? Pozwala skuteczniej zapobiegać próchnicy zębów i paradontozie. dodatkowo wpływa pozytywnie na stan naszych dziąseł. Dzięki temu nie będą krwawić i zachowają zdrowy wygląd oraz odpowiednie ukrwienie.

Jak dbać o zęby? Higiena to podstawa!
Fot. Pexels

Jeśli nie masz problemów z zębami, możesz wybrać dowolną pastę do zębów, która odpowiada Twoim aktualnym potrzebom. Jednak ważne jest, aby zawarte w nim składniki zawierały fluor. Składnik ten pomaga wzmocnić dziąsła i zęby. Dodatkowo fluor chroni uzębienie przed próchnicą. Na rynku znajdziesz też pasty wybielające. W razie potrzeby możesz po nie sięgnąć. Pamiętaj jednak, że najlepsze efekty wybielania zauważysz po wizycie u specjalisty.

Jak dbać o zęby? Nie bój się stomatologa!

Ważne jest regularne odwiedzanie specjalisty w celu weryfikacji stanu uzębienia. Tylko wtedy upewnisz się, że wszystko z nimi jest w porządku. To również zapobiega wystąpieniom nagłych sytuacjach, takich jak rwący ból wymagający leczenia kanałowego. Aby cieszyć się wymarzonym uśmiechem, odwiedzaj dentystę co 6 miesięcy. To wizyta profilaktyczna, która daje nam pewność co do dobrego stanu naszych zębów i dziąseł. Na polecenie należy przeprowadzić profesjonalne czyszczenie. Podczas tego procesu usuwana jest płytka nazębna, osady i kamień nazębny. Może to uchronić zęby przed próchnicą i zapaleniem dziąseł. Dodatkową usługa będzie fluoryzacja, która utrwali piękny efekt.

Jak dbać o zęby? Nie bój się stomatologa!
Fot. Pexels

Bardzo ważna dieta

Czy wiedziałeś, że dieta wpływa również na stan Twojego uzębienia? Składniki odżywcze w jedzeniu każdego dnia mogą odgrywać ważną rolę w poprawie zdrowia. Szukaj produktów o wysokiej zawartości wapnia. Jest budulcem odpowiedzialnym za wzmacnianie zęba. Dzięki niemu jest on mocny i odporny na złamania. Znajdziesz go w produktach mlecznych lub suplementach. Witamina D jest również bardzo ważna. Znajdziesz ją w tłustych rybach, takich jak makrela i łosoś. Unikaj natomiast spożywania dużej ilości słodkich potraw. Te pokarmy mogą powodować próchnicę. Jeśli poczujesz dyskomfort, przepłucz usta wodą lub umyj zęby natychmiast po jedzeniu.

Co z wybielaniem?

Białe zęby to marzenie wielu osób. W celu poprawy koloru najczęściej używamy produktów do wybielania w domu. W porównaniu z profesjonalnymi zabiegami, narzędzie to ma zdecydowanie niższy koszt. Warto jednak uważnie dobierać preparat, aby zabieg był jak najbardziej skuteczny i bezpieczny. Z naszej strony polecamy jednak zabiegi profesjonalne, wykonywane w gabinecie u specjalisty. To gwarancja bezpieczeństwa i uzyskania najlepszych efektów. Zobacz również, jak wybielić zęby w domu.

 

Jak dbać o zęby? Przede wszystkim trzeba do tematu podejść całościowo. Piękne zęby to nie tylko regularne szczotkowanie czy nitkowanie. To także regularne wizyty u stomatologa czy czyszczenie uzębienia u higienistki. Co ciekawe to także współpraca z ortodontą, w celu dokonania wszelkich korekt. Ostatecznie to także zbilansowana dieta, która wpływa nie tylko na samą jamę ustną, ale także na cały organizm. Dzięki połączeniu wszystkich opisanych elementów będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długie lata. To natomiast najlepsza nagroda za tak włożony wysiłek.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here