Leczenie zębów na NFZ – jak wybrać dobrego dentystę?

0
1675

Są dwie grupy ludzi. Jedni na myśl o stomatologu przechodzą obojętnie. Inni zaś zaczynają się bać i odczuwają wręcz paniczny strach. Leczenie zębów na NFZ nie kojarzy się zbyt dobrze. Natomiast warto wiedzieć, że jest jak najbardziej możliwe w dobrej jakości. Czasami jednak nie mamy innego wyboru. Sprawdź, jak wybrać dobrego dentystę i być zadowolonym z jego pomocy.

 

Mogłoby się wydawać, że leczenie zębów na NFZ jest koszmarem. Warto jednak przełamywać ten stereotyp. Stomatolodzy po długich studiach mają ogrom wiedzy. Czasy nieustannie się zmieniają. Usługa prywatna, nie zawsze znaczy, że jest lepsza. Oczywiście w życiu zdarzają się różne sytuacje. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku warto wybrać najlepiej. Czym warto się kierować przy wyborze dentysty, który nam pomoże? Jeżeli jesteś w trakcie poszukiwania i chcesz dbać o zęby, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Ważna jest skuteczność w działaniu

Efekt leczenia – to jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy będziemy regularnie korzystać z wybranych usług stomatologicznych. Ze względu na zbyt dużą liczbę pacjentów lub brak umiejętności, niewystarczająca opieka dentysty może prowadzić do nieskutecznego leczenia. Kamień nazębny, ból zęba kanałowego czy niewłaściwa proteza to tylko przykłady problemów, które musimy wziąć pod uwagę przy wyborze pierwszego dentysty. Dlatego nie warto tracić czasu i pieniędzy na korzystanie z usług przypadkowych lekarzy. Zanim zdecydujesz się na wizytę, skorzystaj z opinii w Internecie i sprawdź opinie innych pacjentów. 

Leczenie na NFZ – podejście do pacjentów
Fot. Pexels

W tym punkcie trzeba również wspomnieć o umiejętnościach i kwalifikacjach lekarza. Warto zweryfikować czy wśród oferowanych usług znajdują się takie, które nas najbardziej interesują. Najczęściej wyszukiwane opcje to natomiast: chirurgia stomatologiczna, stomatologia dziecięca czy ortodoncja.

Leczenie na NFZ – podejście do pacjentów

Każdy pacjent napotyka różne problemy i kieruje się różnymi powodami. Dla jednego kluczowa będzie możliwość skorzystania z najnowocześniejszych rozwiązań, dla innego niski koszt zabiegu stomatologicznego. Bardzo ważne jest, aby dentysta był otwarty na indywidualne potrzeby i nie narzucał własnej woli. Dodatkowo wizyta w gabinecie dentystycznym będzie dla nas dużym stresem. Właśnie dlatego warto wybrać gabinet, w którym możemy się trochę zrelaksować, czy to czytając gazetę lub oglądając telewizję w poczekalni. Takie opcje są dostępne także przy finansowaniu z NFZ. Warto ich poszukać!

Zweryfikuj gabinet

Czystość gabinetu przekłada się na sterylność i zapewnia bezpieczeństwo pacjentom. Natomiast ich wyposażenie w nowoczesny sprzęt stomatologiczny pozwala na stosowanie nowoczesnych metod leczenia, które znane są z mniej bolesnych i skutecznych metod leczenia. Dzięki temu można wykonać nawet najbardziej złożone i zaawansowane zabiegi. Wybierając taką klinikę, mamy pewność, że lekarz dentysta posiada wysokie kwalifikacje. Decydując się na nowoczesne metody leczenia, możemy uzyskać efekty w krótszym czasie, oszczędzając tym samym presję chodzenia na fotel.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Bardzo ważne jest, aby personel medyczny zapewnił pacjentom miłą i przyjazną atmosferę. Czasami nawet w najbardziej stresujących sytuacjach, zwykły uśmiech lub żart może złagodzić stres. Jednocześnie dobry gabinet dentystyczny powinien zapewnić, że jego pacjenci będą prawdopodobnie natychmiast przyjęci i w razie sytuacji kryzysowej ominą kolejkę.

Dentysta NFZ - Zweryfikuj gabinet
Fot. Pexels

W celu zapewnienia wystarczającej sterylności i bezpieczeństwa procesu leczenia personel medyczny powinien zwracać uwagę na stosowanie materiałów jednorazowych. Sprawdź, czy w konkretnym miejscu zasady te są stosowane.  Na koniec pamiętaj, że aby w pełni zrozumieć historię leczenia, warto zapytać, czy lekarze dokładnie prowadzą dokumentację pacjentów. Często zdarza się, że dentysta nie ma czasu na wypełnienie karty medycznej pacjenta. To z kolei może powodować problemy w określeniu przebiegu choroby i wyborze odpowiedniego leczenia w przyszłości.

 

Doskonale wiemy, że wizyta u dentysty nie jest najprzyjemniejszym doświadczeniem. Najważniejsza jest walka ze stresem. Pomoże w tym z całą pewnością wybór odpowiedniego salonu, który odpowie na wszystkie Twoje potrzeby. To natomiast pomoże w ograniczeniu zbędnych nerwów i pozwoli w szybkim rozwiązaniu problemu. Dodatkowo dzięki zadbaniu o ten aspekt będziesz mogła następnie wybielić zęby, a to kolejny krok do jeszcze lepszego wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here