Olejek rycynowy do włosów – czy to jedyne zastosowanie tego produktu?

0
1263

Olejek rycynowy do włosów był już z dobrym skutkiem stosowany tysiące lat temu. Za kolebkę tego odżywczego składnika uważa się Indie i Egipt. Służy on również do poprawy wyglądu cery, brwi czy też rzęs. Można używać go do leczenia i pielęgnacji. Jest to powód, dla którego to składnik wielu kosmetyków dostępnych na rynku.

 

Olej rycynowy był stosowany w leczeniu chorób jelit od czasów starożytnych. Obecnie służy do produkcji kosmetyków, takich jak kremy, balsamy, peelingi czy też i inne specyfiki produktów do pielęgnacji ciała. Ponadto można znaleźć go w środkach czyszczących (mydła, żele). Jego zaletą jest to, że jest bezbarwny i bardzo tani. Można go kupić w każdej aptece za 10 zł. Olejek rycynowy do włosów to tylko jedno z dobrze znanych rozwiązań. Czy można zastosować go jeszcze do czegoś innego? Zobaczmy!

Właściwości olejku rycynowego

Warto wiedzieć, że zewnętrznie opatrunki z olejem rycynowym można stosować w leczeniu bólów głowy, pleców, mięśni i stawów, a nawet bólu brzucha. Aby to zrobić potrzebna jest odrobina rozgrzanego oleju rycynowego i cienki ręcznik, który należy nasączyć. Ucisk stymuluje krążenie limfatyczne w organizmie. Okłady z oleju rycynowego należy nakładać na bolesne miejsca i pozostawić do ochłodzenia. Dodatkowo, należy wykonywać taką czynność regularnie, na przykład co kilka godzin, przez kilka kolejnych dni.

Olejek rycynowy do włosów
Fot. Pexels

Czy są jakieś przeciwskazania?

Oczywiście kolejnym punktem, który trzeba poruszyć są przeciwskazania. Olej rycynowy nie zawsze jest bezpiecznym środkiem leczniczym. Co więcej, niektóre osoby nie powinny go spożywać ani sięgać po leki go zawierające. Główne przeciwwskazania do stosowania oleju rycynowego wewnętrznie to:

  • znaczne odwodnienie;
  • niedrożność lub zwężenie jelita;
  • stany zapalne okrężnicy;
  • ciąża i karmienie piersią;
  • atonia jelit;
  • ból brzucha o nieznanej przyczynie;
  • zapalenie wyrostka robaczkowego.

Działania niepożądane, które mogą towarzyszyć podczas stosowania oleju rycynowego to natomiast bóle brzucha, ostre biegunki, wymioty i nudności. Kolejnym przeciwskazaniem są alergie. Jednocześnie kompresów nie mogą stosować kobiety w okresie menstruacji oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. Pamiętaj także, że nie zaleca się używania tego produktu przez dzieci.

Olejek rycynowy do włosów

Olejek rycynowy można stosować do włosów. Wszystko po to, aby były grubsze, dłuższe i nie wypadały. Produkt należy wmasować we włosy (można go również nałożyć na skórę głowy) i pozostawić na godzinę. Najlepiej natomiast założyć czepek i wcześniej zaaplikowany produkt zostawić na całą noc. Olejek ułatwia rozczesywanie włosów, regeneruje je i zapobiega elektryzowaniu się. Jednocześnie pasma stają się błyszczące, odżywione i świeże. Należy jednak pamiętać o regularnym i skrupulatnym powtarzaniu całego zabiegu raz w tygodniu.

Pielęgnacja cery - olejek rycynowy
Fot. Pexels

Pielęgnacja cery

Opisywany specyfik można jak najbardziej stosować także na twarz. Dzięki swoim właściwościom może on pomóc osobom cierpiącym na trądzik lub zapalenia skórne. Najpierw umyj twarz ciepłą wodą, aby otworzyć pory, a następnie nałóż olejek na skórę okrężnymi ruchami. Olej rycynowy działa antybakteryjnie, przez co zmiękcza, nawilża, wygładza i uelastycznia skórę. Wnika on w głąb skóry i z ogromnym powodzeniem redukuje wszelkie przesuszone obszary.

Zadbaj o brwi i rzęsy

Jeśli chcesz, aby rzęsy zagęściły się i szybko odrosły, zastosuj olejowanie. Może ono zapobiegać wypadaniu włosów, wzmacniać i przyciemniać całą strukturę. Efekt zazwyczaj widoczny jest już po tygodniu. Natomiast sam zabieg można stosować dłużej, bo aż do trzech miesięcy. Ważna jest jedynie regularność w nakładaniu preparatu. Jednocześnie należy uważać, aby nie dostał się on do oczu. W tym celu najlepiej nakładać go wacikiem lub starym pędzelkiem do tuszu do rzęs. W przeciwnym razie zanurzenie olejku w oczach może spowodować podrażnienie spojówek, łzawienie, obrzęki lub swędzenie.

 

Olejek rycynowy do włosów, na brwi i rzęsy czy cerę to tylko nieliczne z wielu zastosowań. Warto wykorzystać go w walce z bólami. Efekty z całą pewnością pozytywnie zaskoczą i przyniosą ulgę. To świetne i naturalne rozwiązanie, o którym niepotrzebnie zapominamy. Dobrze wiec do niego wrócić i cieszyć się z najlepszych efektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here